Beam (źródło: XREAL)
Beam (źródło: XREAL)

Okulary XREAL Air mogą być bezprzewodowe. Wszystko dzięki nowemu adapterowi

Firma XREAL, znana wcześniej jako Nreal, ogłosiła nowy rodzaj sprzętu, a jest nim Beam. Dzięki nowemu urządzeniu gogle Air, wprowadzone do sprzedaży w zeszłym roku, stają się w pełni bezprzewodowe, co czyni je wygodniejszymi i bardziej komfortowymi dla użytkownika.

Nowoczesny sprzęt z niewygodnymi kablami

Przedsiębiorstwo znane jako Nreal, które niedawno zostało przekształcone w XREAL, w zeszłym roku zaprezentowało gogle Air dedykowane dla rozszerzonej rzeczywistości. Zestaw jest kompatybilny z konsolami, komputerami czy smartfonami, z poziomu których można streamować wybrane treści. Okulary ważą zaledwie 79 gramów, dzięki czemu można zabrać je ze sobą wszędzie.

Gogle Air (źródło: Beam)
Gogle Air (źródło: XREAL)

Pomimo szerokich możliwości i niewielkiej masy, urządzenie mogło nie być szczególnie komfortowe dla użytkownika. Wszystko przez ograniczające ruchy okablowanie, konieczne do prawidłowego działania okularów. Teraz jednak producent XREAL znalazł rozwiązanie na ten mankament, wprowadzając sprzęt pod nazwą Beam.

Adapter XREAL Beam, który czyni okulary Air bezprzewodowymi

Najnowsze urządzenie pozwala na bezprzewodowe streamowanie ekranu z dowolnie wybranego sprzętu takiego, jak komputer, konsola czy urządzenie mobilne. Beam trafił już na rynek, jednak jedynie w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii. Nie podano informacji czy ten komfortowy dodatek trafi także w inne miejsca świata. Koszt adaptera to 119 dolarów, co po prostym przeliczeniu daje około 475 złotych.

Możliwe jest także zakupienie zestawu, który zawiera zarówno gogle Air, jak i adapter Beam za kwotę 499 dolarów, czyli niecałe 2 tysiące złotych. Trzeba przyznać, że na tle konkurencji pod względem ceny sprzęt ten wypada naprawdę całkiem nieźle.