Orange wprowadza pierwszą ofertę internetu dla IoT, dedykowaną klientom indywidualnym
fot. Orange

Orange wprowadza pierwszą ofertę internetu dla IoT, dedykowaną klientom indywidualnym

Udostępnienie mobilnego połączenia internetowego urządzeniom IoT było, do tej pory, sporym wyzwaniem, chociażby w kwestii odpowiedniego wyboru oferty. Problem dotyczył, przede wszystkim, użytkowników indywidualnych. Nowa taryfa prepaid w sieci Orange to dla klientów spore ułatwienie w tym zakresie.

Oferty internetu mobilnego dedykowane urządzeniom Internetu Rzeczy to w Polsce żadna nowość…o ile mowa o klientach biznesowych. Ci, współpracując z operatorami, mogą liczyć na przygotowanie dedykowanych abonamentów dla sprostania ich indywidualnym potrzebom. Dzięki temu, w karty SIM wyposażane są, między innymi, wodomierze, a także całe mnóstwo innych czujników, zlokalizowanych w miastach.

Dokładnie na tej samej zasadzie działa również połączenie mobilne w niektórych pojazdach – zainstalowana karta SIM jednego z operatorów umożliwia, by system infotainment prezentował zawsze aktualne mapy i informacje o bieżących wydarzeniach na drogach.

Co jednak, gdy jesteśmy odbiorcą indywidualnym i potrzebujemy rozwiązań dla naszych osobistych urządzeń IoT? Niestety, mamy problem. Musimy wybierać spośród taryf typowo głosowych bądź internetowych, w taki sposób, by rozwiązanie, z którego skorzystamy było optymalne cenowo.

Na przeciw potrzebom takich użytkowników, jako pierwszy, wyszedł operator sieci Orange, wprowadzając do oferty na kartę taryfę dedykowaną IoT.

Orange IoT na kartę – szczegóły

Podstawą oferty Orange IoT na kartę są dedykowane pakiety internetowe, z których najpopularniejszy, o wielkości 2 GB, kosztuje 7 złotych na 31 dni. Dostępne są również pakiety o wielkości 0,5 GB (za 5 złotych) oraz 5 GB (za 12 złotych).

Pakiet odnawia się automatycznie, oczywiście pod warunkiem zapewnienia na koncie odpowiednich środków. Każde doładowanie wydłuża ważność konta do jednego roku.

Jak włączyć ofertę?

Regulamin nowej oferty przewiduje ścieżkę jej aktywacji. Można na nią zmigrować korzystając z innych ofert Orange na kartę. Należy jednak pamiętać, by w momencie podjęcia próby migracji na koncie znajdowało się co najmniej 30 złotych. Taryfę włącza się za pomocą aplikacji Mój Orange bądź krótkim kodem: IoT na numer 80360.

Aktywacja taryfy Orange IoT na kartę kosztuje 20 złotych, a w momencie migracji automatycznie aktywowany jest pakiet 2 GB, co łącznie kosztuje 27 złotych. Należy również pamiętać, by zmienić APN w ustawieniach urządzenia – ten dedykowany IoT nazywa się…IoT.

Nowa taryfa w ofercie Orange to spore ułatwienie dla wszystkich tych, którzy chcą połączyć z siecią swoje czujniki, kamerki itp. Będziecie korzystać?

O nowej ofercie doniósł portal gsmonline.pl.