Philips TV and Sound Connectivity PUS8505_B8405_W6205_LP_LFT_PLAY_FI_RGB

Wireless Home System – nowa jakość bezprzewodowego dźwięku dla urządzeń marki Philips

Osoby, które nie decydowały się na zakup zestawu kina domowego z uwagi na brak możliwości poprowadzenia kabli w swoim mieszkaniu, właśnie mogą wrócić do dawnych planów. Dzięki możliwościom Philips TV & Sound Wireless Home System okablowanie praktycznie przestało mieć znaczenie.

Philips TV & Sound Wireless Home System – najwyższa jakość dźwięku, bez konieczności stosowania kabli

Opracowane rozwiązanie bazuje na DTS Play-Fi, czyli otwartej platformie służącej do przesyłania dźwięku z telewizora i innych źródeł wprost do bezprzewodowych głośników, rozmieszczonych w całym domu.

O ile o dostępność usługi w telewizorze nie trzeba było się martwić – otrzymają ją wszystkie telewizory Philips z Android TV zaprezentowane w 2019 roku, tak nieco trudniej było znaleźć kompatybilne sprzęty audio. Problem właśnie został rozwiązany kompleksowo: właściciel marki Philips zaprezentował dwa nowe głośniki i aż siedem soundbarów ze wsparcie dla DTS Play-Fi.

Philips TV and Sound Connectivity 8505_B8405_LP_LFT_PLAY_FI_Philips Sound AppRGB

Głośniki: Philips W6205 i 6505

Zaprezentowane głośniki Philips W6205 i W6505 różnią się od siebie, przede wszystkim, wzornictwem oraz jakością i głośnością dźwięku. Tańszy i mniejszy model oferuje moc 40 W, mocniejszy – 80 W. Obydwa, poza Play-Fi wspierają takie usługi jak Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Spotify Connect i Bluetooth. Porozmawiamy z nimi przy pomocy asystentów głosowych: Siri, Asystent Google i Amazon Alexa.

Wireless Home System - nowa jakość bezprzewodowego dźwięku dla urządzeń marki Philips

Siedem soundbarów

Do oferty urządzeń kompatybilnych z Philips TV & Sound Wireless Home System dołącza również siedem soundbarów. Dwa spośród nich producent określa mianem audiofilskich (Fidelio B95, Fidelio B97) a pozostałe uzupełnią serię premium 8000.

Autorska usługa Philipsa będzie, w przeciągu 2020 roku, konsekwentnie rozwijana. Wszystkie telewizory tego producenta, które będą wyposażone w system Android TV, będą z nią kompatybilne.

Wireless Home System - nowa jakość bezprzewodowego dźwięku dla urządzeń marki Philips

Nowe urządzenia marki Philips zapowiadają się obiecująco. Czy to jednak wystarczy, by przekonać do siebie zagorzałych miłośników idealnego dźwięku, którzy nie wyobrażają sobie słuchania muzyki z czegokolwiek, co nie jest połączone ze źródłem dźwięku przy pomocy, najlepiej jak najdroższego, kabla? Obawiam się, że nie. Pozostali, zwłaszcza lokatorzy niewielkich mieszkań, w których nie sposób zaaranżować odrębne pomieszczenie do odsłuchów i oglądania filmów, powinni być zadowoleni.