Niebo nad morzem Filipińskim
Wikimedia Commons

Pierwszy kosmiczny hotel powstanie już niebawem

Podbój kosmosu przestaje stanowić fantazję ludzkości. Już w tej dekadzie powstanie pierwszy kosmiczny hotel. Czy to początek szeroko zakrojonej ekspansji naszego gatunku?

Koncern Orbital Assembly Corporation uchylił rąbka tajemnicy odnośnie planów na najbliższe lata. Ich flagowy projekt kosmicznego hotelu Voyager Station ma rozpocząć pracę jeszcze w tej dekadzie! Placówka może być niezwykle luksusowa. Jednak czy urlop na orbicie ma sens?

Pierwszy kosmiczny hotel w 2027 roku?

Ziemia robi się za ciasna dla ludzi? Już w 2027 roku osoby podzielające tę tezę będą mogły wypocząć na orbicie ziemskiej. To właśnie na ten rok planowane jest otwarcie pierwszego kosmicznego hotelu, którego szkicowanie rozpoczęto już w 2019, jednak większa ilość szczegółów została zademonstrowana dopiero teraz. Za całość odpowiada fundacja Gateway.

Początkowo pierwszy kosmiczny obiekt hotelarski miał się nazywać Von Braun Station, jednak w czasie prac przekształcono jego nazwę w Voyager Station. Budowy nowatorskiej konstrukcji podjął się Orbital Assembly Corporation. Do tej pory, koncern zajmował się różnego typu konstrukcjami grawitacyjnymi. Zdaniem przedstawicieli budowniczych, termin otwarcia w 2027 roku zostanie utrzymany, pomimo opóźnień wywołanych pandemią. Nie wiadomo, czy braki w półprzewodnikach również nie odcisną swojego piętna, jednakże wydaje się, że to już zostało wzięte pod uwagę w oświadczeniu.

Hotel prezentuje się znakomicie

W internecie pojawiła się również pierwsza wizualizacja hotelu. Konstrukcja prezentuje się znakomicie i może przywodzić na myśl wiele filmów Science Fiction. Tym samym to, co w latach dziewięćdziesiątych było fantazją reżyserów, teraz stanie się faktem.

Do konstrukcji i atrakcji odniósł się jeden z konstruktorów kosmicznego hotelu. Powiedział, że ze względu na słabszą grawitację, będzie można skakać wyżej, podnosić cięższe rzeczy, a nawet biegać po ścianach. Oznacza to, że placówka nie będzie potrzebowała szczególnych atrakcji, ponieważ sam pobyt tam nią będzie.

Stacja będzie się ciągle obracać. Ma to sprawić, że wszystko, co się będzie znajdowało w hotelu, będzie w jednym miejscu. Jak wytłumaczenie przytoczone zostało wiadro wody, które gdy obracamy je z odpowiednią prędkością, nie traci wody, która w nim się znajduje.

Ile będzie kosztował pobyt w kosmicznym hotelu? Cennik jeszcze nie został przedstawiony, jednak uwzględniając koszty transportu na orbitę plus sam pobyt, weekend może kosztować miliony dolarów. Pierwszy gość z pewnością wypije tam dobrego szampana i zapisze się w historii kosmicznej turystyki.