Gra z okazji 25-lecia wyszukiwarki (źródło: Google)
Gra z okazji 25-lecia wyszukiwarki (źródło: Google)

Wyszukiwarka Google świętuje 25 lat! Zagraj w grę i poznaj najczęściej wyszukiwane hasła

Marka Google opracowała nową, interaktywną grę. Zadaniem użytkownika jest odnajdowanie obiektów oraz znanych osób, które użytkownicy wpisywali najczęściej do wyszukiwarki w ciągu ostatnich 25 lat. Co znalazło się na liście?

Podsumowanie 2023 roku w wyszukiwarce

Rok zmierza ku końcowi, mamy już przecież połowę grudnia, więc po świętach hucznie przywitamy kolejny, 2024 rok. Każdy z nas podsumowuje minione 12 miesięcy i podobnie zachowują się przedsiębiorstwa, które w jedną pigułkę zbierają wszelkie informacje z całego roku. Jednym z przykładów jest Rok w wyszukiwarce, tworzony regularnie przez Google.

Polski oddział firmy również przygotował tego typu podsumowanie i pokazał, o co w naszym kraju pytano najczęściej. Wśród tematów znalazły się oczywiście wybory parlamentarne czy konflikt izraelsko-palestyński, a także Legionella, która w tym roku atakowała niektórych z nas. Poza informacjami, w kategoriach ujęto także rozrywkę, gdzie przodował Oppenheimer oraz Barbie, a także głośny serial Wednesday. Pytano również o koncerty Beyoncé, Imagine Dragons, Eda Sheerana, a także PRO8L3M czy Genzie. Google opracował także temat „memy”.

Wyszukiwarka Google świętuje 25 lat! Zagraj w grę i poznaj najczęściej wyszukiwane hasła

Na czym polega gra od Google?

Poza standardowym podsumowaniem, technologiczny gigant z okazji 25-lecia istnienia wyszukiwarki uruchomił też nową grę „Most Searched Playgroud”, czyli formę wirtualnego placu zabaw. Można w niej odnajdywać znane osobistości oraz wyjątkowe obiekty, które były najczęściej wyszukiwane w ciągu minionych 25 lat.

Zostały one podzielone na kategorie, takie jak muzyka, sztuka i nauka, gry, kultura oraz podróż. Łącznie użytkownik może wykryć aż 25 tzw. trendów odznaczających się największą liczbą wyszukiwań w przeglądarce Google. To jednak nie wszystko: uczestnik może także znaleźć easter eggi oraz psy.

Wyszukiwarka Google świętuje 25 lat! Zagraj w grę i poznaj najczęściej wyszukiwane hasła

Gra jest dostępna w przeglądarce, jest bardzo kolorowa i polega na odnajdowaniu obiektów i postaci w gąszczu postaci i budynków. Forma placu zabaw Google nieco przypomina książki typu „Gdzie jest Wally?”, które wielu z nas dobrze wspomina z dzieciństwa. Wśród obiektów czy postaci znajdziemy m.in. Taylor Swift, Leonarda da Vinci, Pikachu, Spidermana, Leo, zespół BTS czy wieżę Eiffla.