Nowości w Androidzie i Wear OS (źródło: Google)
Nowości w Androidzie i Wear OS (źródło: Google)

Google Home zyskuje więcej funkcji na zegarkach z Wear OS

Aplikacja Google Home dostępna na inteligentnych zegarkach, opartych o system Wear OS, zyskuje coraz więcej funkcji, które pozwalają wygodnie sterować urządzeniami tworzącymi smart dom. Użytkownicy mogą m.in. uruchamiać kompatybilne roboty odkurzające oraz je dokować, a także zarządzać oświetleniem, grupami świateł czy włączać procedury. Wszystko z nadgarstka!

Smart Home coraz bardziej funkcjonalny

Inteligentny dom to system złożony z kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu urządzeń czy gadżetów, które każdego dnia ułatwiają życie domowników. Do sterowania poszczególnymi sprzętami wykorzystujemy zazwyczaj smartfon i polecenia głosowe, ale dostęp może być jeszcze łatwiejszy. Zarządzanie Smart Homem coraz częściej możemy ograniczyć do zegarka z systemem Wear OS.

(źródło: Google Home)
Google Home (źródło: Google)

Marka Google podsumowała zmiany, które nadeszły na urządzenia z Androidem oraz zegarki. Po aktualizacji można odnaleźć kolejne funkcje, które pozwalają lepiej zarządzać inteligentnym domem utworzonym na platformie Google Home. Wystarczy więc unieść nadgarstek i nacisnąć odpowiednią ikonkę, aby uruchomić wybrany przez nas gadżet.

Google Home zyskuje więcej funkcji na zegarkach z Wear OS

Funkcje Google Home dostępne z poziomu zegarka

Użytkownik zegarka z Wear OS może swobodnie dostosowywać światło emitowane przez inteligentne żarówki. Oznacza to, że w niewielkim urządzeniu na nadgarstku możliwe jest zarówno uruchomienie oświetlenia, jak i sterowanie jego kolorem czy jasnością, dzięki czemu bardzo łatwo możemy stworzyć odpowiedni dla danej chwili nastrój i to bez podnoszenia się z fotela czy łóżka oraz szukania smartfona. Na zegarku możemy także wybierać grupy świateł, które użytkownik ustalił za pomocą aplikacji, a nawet uruchomić kompatybilne roboty sprzątające czy zadokować je.

Google Home zyskuje więcej funkcji na zegarkach z Wear OS

Google Home na sprzętach z systemem Wear OS umożliwia także oznaczenie trybu W domu lub Poza domem. Jeśli więc oznaczymy na zegarku, iż nie ma nas w domu, nasz inteligentny system zostanie automatycznie zabezpieczony za pomocą zainstalowanych gadżetów – kamery będą uruchomione, smart zamek w drzwiach zamknięty, a światła dezaktywowane.

Aplikacja Google Home na Wear OS pozwoli także włączać procedury za pomocą asystenta głosowego. Możesz zatem uruchamiać wybrane rutyny prowadząc samochód bez odwracania uwagi od drogi.

Google Home zyskuje więcej funkcji na zegarkach z Wear OS