Nowości w Androidzie i Wear OS (źródło: Google)
Nowości w Androidzie i Wear OS (źródło: Google)

Google obdarza aktualizacjami. Wear OS z nowymi widżetami

Android zyska szereg nowych funkcji. Mają one pomóc w szybszym uzyskiwaniu informacji, wzmocnić uczucia płynące z rozrywki, a także wspomóc w ochronie urządzeń. Co zaplanowało Google?

Prostsza nauka czytania, rozumienia i wymowy

Google zdecydowało się ogłosić wprowadzenie kolejnych, nowych aktualizacji oraz idących za nimi funkcji. Mają one bezpośrednio wspomagać użytkowników w zdobywaniu nowych umiejętności, ulepszaniu podróży czy ochronie informacji, wprowadzanych do urządzeń.

W taki oto sposób serwisy tego giganta technologicznego pomogą użytkownikom w poprawieniu ich rozumienia. Jednymi z umiejętności, którą mogą teraz posiąść użytkownicy, jest ćwiczenie czytania. Czytelnicy będą mogli poprawić swoje słownictwo i rozumienie bezpośrednio na urządzeniu mobilnym z Androidem. Opcję tę można wypróbować w e-bookach, które w bibliotece Książki Google Play otrzymały odznaczenie „Praktyka”. Błędnie wymawiane słowa mogą zatem zostać perfekcyjnie przećwiczone.

Większa liczba widżetów i nowe opcje Wear OS

Technologiczny gigant postanowił również wdrożyć nowe funkcje, dedykowane dla użytkowników, będących w posiadaniu urządzeń z Androidem. Wśród propozycji znalazły się trzy nowe widżety, które można swobodnie dostosować do własnych potrzeb.

Od teraz możliwe będzie przeprowadzenie szybkiego wyszukiwania filmów, które będą spersonalizowane pod kątem danego użytkownika. Możliwe jest również włączenie widgetu wiadomości, co pozwoli na zapoznawanie się na bieżąco z informacjami ze świata za pomocą Google News, a także śledzenie wybranych akcji w obrębie Google Finanse.

Posiadacze Wear OS otrzymali także możliwość uruchomienia odtwarzania muzyki Spotify bezpośrednio z tego urządzenia czy też przejrzenia notatki lub listy, utworzonej w Google Keep. Biblioteka emotek Gboard została wzbogacona nowymi naklejkami.

Gigant oprogramowania od teraz pozwoli także na uruchomienie skanowania, które pozwoli sprawdzić, czy dany adres e-mailowy nie trafił do tzw. ciemnej sieci. Będzie to możliwe za pośrednictwem aplikacji i witryny Google One, póki co opcję tę otrzymają mieszkańcy USA, choć przedsiębiorstwo planuje poszerzyć funkcję na kolejnych 20 krajów.