Przyczepa kempingowa Mammoth ELE (Źródło: mammoth)
Przyczepa kempingowa Mammoth ELE (Źródło: mammoth)

Ta przyczepa kempingowa pozwoli przetrwać atak niedźwiedzia (i prawdopodobnie apokalipsę)

MAMMOTH ELE to niecodzienna przyczepa kempingowa. Zdolna odstraszyć niedźwiedzia, filtrująca powietrze, kuloodporna wygląda jak coś, w czym chcemy się zaszyć w sytuacji końca świata.

Kemping w luksusie i na końcu świata

Na rynku pojawia się coraz szerszy wybór niekonwencjonalnych przyczep, kamperów i sprzętu pozwalającego na ucieczkę od cywilizacji, a nawet na całkowite odcięcie się od niej. Dla lubiących luksus ekstrawaganckie przyczepy i elektryczne kampery to opcja na przeniesienie luksusowej willi w prawie dowolne miejsce na łonie natury. Na lubiących podróżować lekko — dobrze sprawdzają się samochłodzące namioty i przenośne generatory energii. A co z tymi, którzy wyruszają w dzicz walczyć z niedźwiedziami, trudnymi warunkami atmosferycznymi i którzy chcą być gotowi na prawie wszystko? To dla nich powstała przyczepa kempingowa Mammoth ELE firmy Mammoth Overland.

Firma, będąca spin-offem producenta lekkich samolotów sportowych Vashon, konstruuje wytrzymałe przyczepy w oparciu o konstrukcję wywodzącą się z przemysłu lotniczego, mocując aluminiową obudowę do bardzo wytrzymałego stalowego podwozia. Rama jest wzmocniona stalowym pancerzem z przodu i stalowymi osłonami podwozia, a ci, którzy szukają jeszcze większej ochrony, mogą dodać opcjonalny pakiet opancerzenia kuloodpornego.

Przyczepa gotowa na apokalipsę

Mało? Za pomocą dwóch drzwi ciśnieniowych w przyczepie kempingowej panuje ciśnienie 0,25 PSI. Medyczny system filtracji powietrza firmy E.L. Foust zapewnia czyste powietrze we wnętrzu, oferując do sześciu miesięcy pracy filtra. System jest w stanie natychmiast usunąć powietrze w środku i ponownie napełnić kabinę oczyszczonym powietrzem w czasie krótszym niż trzy minuty.

ELE jest również wyposażony w system filtracji wody Guzzle H2O, zdolny do filtrowania i napełniania pokładowego zbiornika wody o pojemności 83 l w 10 minut. Co w sytuacji ataku np. niedźwiedzia? Z przodu włochaty klient napotka kanistry z rozpylaczem środka odstraszającego, który w kilka sekund otuli przyczepę mgłą gazu za naciśnięciem guzika.

Przyczepa kempingowa Mammoth ELE (Źródło: mammoth)
Przyczepa kempingowa Mammoth ELE (Źródło: mammoth)

Użytkownicy przyczepy mają do dyspozycji również systemy nadzoru otoczenia. Zamontowana na przegubie kardanowym, obsługiwana na wysięgniku kamera noktowizyjna unosi się nad dachem, dostarczając sygnał z monitoringu do komputera i pokładowego 32-calowego telewizora. Na pokładzie znajdziemy również stację pogodową i licznik Geigera.

Co z komfortem pasażerów? Klimatyzator i dostępny grzejnik propanowy Dickinson Newport zapewniają odpowiednią temperaturę, podczas gdy obozowicze pozostają w kontakcie za pośrednictwem Internetu Starlink i dwuzakresowej komunikacji radiowej. Wszystko to zasilane z akumulatorów o pojemności 100 Ah zapewniających do 20 godzin energii elektrycznej i ładowanych za pomocą paneli słonecznych.

Zainteresowani? Ceny zaczynają się od 67000 dolarów, za pancerz kuloodporny trzeba dopłacić 25000 dolarów. Chętni mogą już składać rezerwacje na stronie producenta.