VR (źródło: Pixabay)
VR (źródło: Pixabay)

OPPO pokazało swój zestaw MR. Póki co w wersji dla programistów

Firma OPPO zaprezentowała zestaw rzeczywistości mieszanej. Urządzenie zostało opracowane z wygodnego materiału, a jego działanie opiera się o platformę Snapdragon Spaces XR. Sprzęt ma być dostępny na terenie Chin jako zestaw deweloperski jeszcze w tym roku.

Technologie zamknięte w goglach MR

OPPO, marka znana przede wszystkim ze smartfonów, ale również zegarków czy słuchawek, pokazała swój najnowszy sprzęt. Prezentacja gogli rzeczywistości mieszanej (MR) odbyła się podczas targów Augmented World Expo (AWE) 2023. MR Glass Developer Edition to pierwsze na świecie urządzenie, działające w oparciu o platformę Snapdragon Spaces XR.

MR Glass Developer Edition (źródło: OPPO)
MR Glass Developer Edition (źródło: OPPO)

Zaawansowana technologia, zawarta w nowym sprzęcie OPPO, ma stanowić idealne środowisko dla programistów, którzy będą w stanie tworzyć i prezentować treści, dając przy tym ekscytujące doświadczenia swoim użytkownikom, związane z mieszaną rzeczywistością.

Urządzenie MR Glass Developer Edition ma zostać udostępnione jako oficjalny zestaw deweloperski Snapdragon Spaces na terenie Chin, co ma wzbudzić zainteresowanie i pozwolić na poszerzenie działalności. Firma na nadchodzące lata przewiduje wzrost popularności technologii wykorzystujących wszelkie środowiska immersyjne.

Funkcjonalność najnowszego sprzętu OPPO

MR Glass Developer Edition zasilany jest w oparciu o platformę Snapdragon XR2+. Sprzęt otrzymał dostęp do funkcji szybkiego ładowania SUPERVOOC, daje również możliwość wykrywania tętna, co jeszcze bardziej poszerza jego użyteczność i przeznaczenie.

MR Glass Developer Edition (źródło: OPPO)
MR Glass Developer Edition (źródło: OPPO)

Ponadto do zestawu wdrożono funkcję Video Pass Trough (VPT), pozwalającą na przesyłanie sygnałów audio oraz wideo do telewizora, za pomocą przewodu HDMI. Urządzenie do swojego działania wykorzystuje podwójne przednie kamery RGB, a także soczewki typu pancake, czyli naleśnikowe, które umożliwiają umieszczenie wyświetlacza bliżej soczewek, co przekłada się na całkowite rozmiary sprzętu. Gogle zostały wykonane z przyjaznego dla skóry materiału, bezpośrednio wpływając na ulepszoną wygodę ich użytkowania.

OPPO wybrało bardzo ciekawy czas na zaprezentowanie sprzętu do rzeczywistości mieszanej, bo już za kilka dni Apple prawdopodobnie pokaże swój własny zestaw, na który czeka cały technologiczny świat.