VR (źródło: Pixabay)
VR (źródło: Pixabay)

Wirtualna rzeczywistość Apple. Jakie plany ma firma?

Mark Gurman z Bloomberga nie zawodzi i znowu dzieli się przeciekami o zestawie AR/VR, nad którym od kilku lat pracuje Apple. Do czego prawdopodobnie będzie zdolna ta głośna nowinka technologiczna?

Najnowsze informacje o zestawie Apple

Od kilku tygodni w sieci pojawiają się kolejne informacje o nadchodzącym zestawie do rzeczywistości mieszanej firmy Apple. Teraz natrafiliśmy na kolejne wiadomości, które można przeczytać w raporcie Bloomberga autorstwa Marka Gurmana.

Jak wynika z zapowiedzi, zestaw AR/VR Apple ma być skoncentrowany na oglądaniu sportowych zmagań, grach, a także treningach wellness oraz wirtualnej rzeczywistości. W raporcie pojawia się również informacja o planowanej optymalizacji wielu aplikacji na iPada.

Według godnych zaufania źródeł, Apple Reality Pro, bo tak prawdopodobnie będzie nazywał się zapowiadany zestaw, ma zostać zaprezentowany podczas tegorocznego, czerwcowego wydarzenia WWDC 2023, a jego cena ma sięgać 3 tysięcy dolarów.

Konferencja Worldwide Developers Conference (źródło: Apple)
Konferencja Worldwide Developers Conference (źródło: Apple)

Znane i lubiane aplikacje zoptymalizowane pod kątem AR/VR?

Mark Gurman, który często informuje o nowinkach tego technologicznego giganta, wspomina również w swoim raporcie o tym, że Apple ma w planach zoptymalizować aplikacje dla iPadów. Mają one być w przyszłości kompatybilne z zestawem do rzeczywistości mieszanej. Co to oznacza? Najprawdopodobniej standardowe aplikacje, do których należą m. in. Safari, Wiadomości, Zdjęcia czy Muzyka, zostaną dostosowane do zestawu AR/VR poprzez interfejs 3D.

Takim zabiegom ma ulec także Aparat, który będzie w stanie robić zdjęcia z poziomu kamer dostępnych w spodziewanym urządzeniu. To rozwiązanie ma również umożliwić obsługę FaceTime, tworzenie filmowych awatarów Memoji oraz wirtualnych sal konferencyjnych. W ten sam sposób zmianom ma ulec także Fitness+ i Health, dzięki czemu użytkownicy będą mogli wykonywać ćwiczenia w goglach, uczestniczyć w medytacjach czy innych, oferowanych przez producenta, ćwiczeniach.

Wśród zoptymalizowanych aplikacji ma znaleźć się również Apple TV+, ale nie jest to zaskakujące, bo jak wynika z informacji, głównym celem nadchodzącego zestawu ma być właśnie oglądanie sportowych wydarzeń i zmagań. Choć początkowo nie pojawiały się przesłanki o tym, jakoby firma ta planowała wdrażać w wirtualnej rzeczywistości gry, najpewniej i to uległo zmianie.

Czekamy na rozwój wydarzeń.