MWC Barcelona 2023 (źródło: OPPO)
MWC Barcelona 2023 (źródło: OPPO)

OPPO zaprezentowało tag, który nie musi być ładowany. Nigdy

Firma OPPO przedstawiła kilka nowoczesnych urządzeń, które mogą nieco odmienić rynek IoT. Wśród produktów znalazł się m. in. router, tag, chip, monitor zdrowia czy okulary AR.

Bogata oferta OPPO na tegorocznych targach MWC

Podczas tegorocznych targów MWC OPPO wprowadziło składany model smartfona Find N2 Flip, ale również urządzenia elektroniczne IoT, które mają ułatwić życie ich użytkowników. Wśród oferty pojawił się router AX5400, tag Zero-Power, chip MariSilicon Y, urządzenie medyczne OHealth H1 oraz okulary rozszerzonej rzeczywistości Air Glass 2. Oprócz tego zobaczyliśmy także słuchawki Enco X2, smartwatch Watch 3 Pro, tablet Pad czy Liquid Cooler.

Find N2 Flip (źródło: OPPO)
Find N2 Flip (źródło: OPPO)

Router Wi-Fi 6 AX5400 jest pierwszym tego rodzaju urządzeniem produkcji firmy OPPO i wspiera standard Wi-Fi 6. Sprzęt ten działa w dwóch pasmach 2.4 GHz oraz 5 GHz w tym samym czasie. Router otrzymał anteny o dużym wzmocnieniu sygnału, a samo urządzenie wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie – jego kształt jest cylindryczny.

Dążenie OPPO do neutralności węglowej

Ciekawym urządzeniem, które zostało zaprezentowane przez OPPO jest również Zero-Power Tag, który nie potrzebuje do swojego działania prądu, również do ładowania, gdyż potrafi gromadzić energię pochodzącą z sygnałów radiowych z otoczenia. Takie sygnały emitowane są na przykład przez nadajniki telewizyjne czy radiowe, a także nadajniki sieci komórkowych czy punktów dostępowych Wi-Fi. Po pobraniu sygnałów, urządzenie moduluje je zgodnie z własnymi informacjami i wysyła je na zewnątrz w postaci rozpraszania wstecznego.

OPPO opracowało również pierwszy układ do przetwarzania dźwięku MariSilicon Y Bluetooth audio SoC, a także okulary rozszerzonej rzeczywistości Air Glass 2. Producent postawił także na stworzenie swojego pierwszego urządzenia medycznego dla całej rodziny w postaci monitora zdrowia OHealth H1.

Firma OPPO dąży do wprowadzenia zrównoważonego rozwoju, który pozwoli na ograniczenie opakowaniowych tworzyw sztucznych i zastosuje w 100% materiały biodegradowalne, co ma pozwolić na osiągnięcie neutralności węglowej przed 2050 rokiem.