Dzwonek do drzwi DB2 (źródło: EVIZ)
Dzwonek do drzwi DB2 (źródło: EVIZ)

Dzwonek do drzwi EVIZ – niestraszny mu pył, wiatr, deszcz i śnieg, a nawet złodzieje

Firma EVIZ prezentuje nowy model dzwonka do drzwi. DB2 jest bezprzewodowy i daje możliwość przeprowadzenia rozmowy za pomocą aplikacji na smartfona.

Wszechstronny, inteligentny dzwonek do drzwi

Na rynek wszedł nowy dzwonek do drzwi DB2, produkcji firmy EVIZ. Działa on w oparciu o zasilanie bateryjne, a klasa szczelności IP65 gwarantuje sprawne działanie, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Urządzenie otrzymało niewielką, białą i zaokrągloną obudowę polimerową o wydłużonym kształcie.

Dzwonek do drzwi DB2 (źródło: EVIZ)
Dzwonek do drzwi DB2 (źródło: EVIZ)

Dzwonek do drzwi DB2 otrzymał od producenta wysokiej jakości kamerę, zapewniającą rozdzielczość obrazu 2K, który można odtwarzać w czasie rzeczywistym w obrębie aplikacji EVIZ na urządzenia mobilne. Taka rozdzielczość zapewnia ostrość i wystarczającą dla takiego rodzaju urządzenia szczegółowość obrazu. Zastosowana w urządzeniu kamera zapewnia szeroki kąt widzenia sięgający 176 stopni.

Urządzenie ma również opcję noktowizji w podczerwieni, działającej w zasięgu do 5 metrów, co pozwala na dobrą widoczność nawet nocą, przekazując wtedy czarno-biały obraz.

Czujniki ruchu i dwukierunkowa komunikacja

EVIZ DB2 otrzymał również pasywne czujniki ruchu typu PIR, działające na zasadzie detekcji i analizy promieniowania z zewnątrz. Dzięki nim możliwe jest wyróżnienie ludzkiej sylwetki, co przenosi się na zredukowanie fałszywych alarmów czy powiadomień generowanych przez inne, poruszające się w widoku kamery, obiekty.

Urządzenie otrzymało również wewnętrzny gong, dzięki któremu każdy znajdujący się w domu może usłyszeć dźwięk, gdy ktoś naciśnie na dzwonek. Sprzęt ten jednocześnie pełni rolę wzmacniacza sygnału domowej sieci Wi-Fi. Nowość pozwala również na dwukierunkowe prowadzenie rozmowy w obrębie aplikacji, co dodatkowo ułatwia kontakt z kurierami, dostawcami czy listonoszami.

Inteligentny dzwonek otrzymał także funkcję antykradzieżową, która pozwala na automatyczne uruchomienie alarmu w postaci sygnału dźwiękowego, podczas próby zdemontowania i kradzieży tego sprzętu. Nowe urządzenie dostępne jest w cenie 599 złotych w serwie Allegro.