Zestaw solarny Xtorm (Źródło: mat. pras.)
Zestaw solarny Xtorm (Źródło: mat. pras.)

Ten zestaw solarny idealnie spisze się na majówce lub kempingu

Zestaw solarny, składający się ze stacji ładującej XP500 i panelu słoneczny XPS100, niedawno miały swoją premierę. Układ idealnie sprawdzi się podczas wypadów i wyjazdów.

Podręczne gadżety, podręczna energia

Majówka już za pasem, a na wyjazdach zawsze sprawdzi się dodatkowy sprzęt zwiększający nasz komfort pobytu. Standardem na wypady są przenośne lodówki, co bardziej wymagający mogą chcieć zapewnić sobie rozrywkę przenośnym projektorem, a tam, gdzie jest dostęp do prądu – jest opcja zabrać nawet przenośną pralkosuszarkę. Co natomiast w sytuacji, gdy potrzebujemy energii a gniazdek brak? Z pomocą przychodzi premiera najnowszego zestawu solarnego Xtorm.

Kombinacja stacji ładującej 500 W i składanego panelu o mocy 100 W sprawdzą się doskonale do zasilania wszystkich mobilnych lub większych urządzeń codziennego użytku. Wystarczy umieścić taki potężny zestaw – generator energii na ziemi, przyczepie kempingowej lub dachu kampera.

Stacja ładująca XP500 ma 19 cm długości, 32 cm szerokości i 20 cm wysokości, przy 9450 g wagi. Wyposażona w pomocny uchwyt jest bardzo prosta w transporcie i rozłożeniu. Największymi atutami stacji są dwa gniazda AC o łącznej mocy 500 W i pojemność baterii wynosząca 612 Wh.

Dodatkowo ma ona dziewięć gniazd specjalnych:

  • wejście USB-C o mocy 60 W z technologią Power Delivery (przyspiesza ładowanie i dopasowuje zawsze odpowiednie napięcie prądu do ładowanego urządzenia),
  • gniazdo USB Quick Charge 3.0 o mocy 18 W,
  • 2 x port USB o mocy 15 W,
  • gniazdko ładowarki samochodowej o mocy 120 W (12 V),
  • 2 x wyjście prądu stałego 60 W 5,5 mm,
  • wejście prądu stałego 6,5 mm,
  • wejście słoneczne (PV/Anderson).

W komplecie zamieszczony jest również kabel ładujący AC, przewód ładowarki samochodowej oraz kabel MC4 do ładowania za pomocą energii słonecznej. Stację można ładować z gniazdka ściennego, kabla USB-C, za pomocą złącza 12 V w czasie jazdy samochodem lub poprzez panele solarne. Stacja, będąc zasilana, spokojnie może również zasilać wszelakie podłączone do niej urządzenia.

Jakby tego było mało – technologia X-Charge umożliwia wykorzystanie jednocześnie dwóch wejść, dzięki czemu XP500 można naładować znacznie szybciej.

Ten zestaw jest wielozadaniowy

Drugim elementem zestawu jest panel solarny Xtorm XPS 100. Przybiera on formę maty o 106 cm długości, 3 cm szerokości i 60 cm wysokości, a jej waga wynosi 4550 g. Po złożeniu na pół jej długość skraca się niemal o połowę.

Produkt wykonany został z materiału odpornego na warunki atmosferyczne (wodoodporność klasy IPX4). Stopki podporowe umożliwiają ustawienie panelu pod odpowiednim kątem w parę sekund tak, by pochłaniał energię słoneczną jak najskuteczniej. Urządzenie jest wyposażone w trzy złącza: USB Quick Charge 3.0, USB-C Power Delivery o mocy 45 W i wyjście prądu stałego o mocy 100 W 5,5 mm, które można przekonwertować na MC4 dzięki dołączonemu kablowi. Dzięki niemu można więc spokojnie naładować stację XP500, ale także bezpośrednio podpiąć smartfon, laptop czy kamerę.

W razie potrzeby użytkownik może połączyć ze sobą dwa egzemplarze paneli solarnych, aby zwiększyć ich moc wyjściową do 200 W. Taki duet jest w stanie w pełni zasilić energią wspomnianą wyżej stację ładującą w ciągu pięciu godzin.

Sugerowana cena detaliczna solarnej stacji ładującej Xtorm XP500 wynosi 3399 złotych. Panel solarny Xtorm XPS 100 wyceniono na około 1799 złotych, natomiast cały zestaw można zakupić w promocyjnej cenie 5000 złotych.