Nowy plecak Targus ma wsparcie dla Apple Find My

Nowy plecak Targus ma wsparcie dla Apple Find My

Wraz z premierą swoich własnych lokalizatorów, firma Apple zapowiedziała udostępnienie sieci Find My dla firm trzecich – tak, aby mogły one wprowadzać własne łatwo odnajdywalne akcesoria. W nowej linii produktów firmy Targus, znanej z produkcji wszelkiego rodzaju plecaków i etui, pojawił się plecak wspierający nową technologię Apple.

Wbudowany AirTag i nie tylko

Możliwość lokalizowania plecaka firmy Targus można porównać do zwykłego AirTag’a – lokalizatora Apple – przyczepionego do torby. Sposób działania jest taki sam – za pomocą aplikacji Find My na iPhonie możemy z łatwością odnaleźć nasz plecak w domu, a dzięki rozbudowanej sieci Apple, o plecak zgubiony na zewnątrz również możemy się nie martwić.

Cypress Hero Backpack pomaga także w lokalizowaniu samego iPhone’a. Na plecaku umieszczony jest specjalny przycisk, po którego kliknięciu na naszym telefonie pojawi się alert, któremu towarzyszył będzie wyraźny dźwięk pomagający w zlokalizowaniu smartfonu.

A jak z baterią? Cypress Hero Backpack ma wbudowany akumulator, który naładujemy za pomocą USB. Dodatkową zaletą plecaka firmy Targus i jednocześnie odróżniającą go od zwykłego AirTaga, wsadzonego do przegródki, jest dodatkowa ochrona przed kradzieżą. Wbudowany w plecak lokalizator nie jest bowiem tak łatwy do wyciągnięcia.

Wykonanie

Cypress Hero Backpack należy do linii EcoSmart, w której wszystkie produkty są tworzone z materiałów z recyklingu. Plecak stworzony został z 26 plastikowych butelek. Zawsze dobrze widzieć producentów nawet w niewielkim stopniu dbających o środowisko. Skorzystanie z materiałów z recyklingu pozwala na ponowne wykorzystanie plastiku tak bardzo zanieczyszczającego otoczenie, w którym żyjemy.

Nowy plecak Targus ma wsparcie dla Apple Find My
Plecak Targus Cypress Hero Backpack

Plecak prezentuje się bardzo estetycznie. Na zamieszczonych zdjęciach widać, że ma on kilka przegródek, a jego wielkość pozwoli na zmieszczenie laptopa z przekątną ekranu nawet 16″.

Za technicznie zaawansowany plecak trzeba zapłacić 149 dolarów. Ma być on dostępny na rynku w połowie 2022 roku. Mam mieszane uczucia co do tego produktu. Dobrze wyposażone plecaki potrafią kosztować kilkaset złotych, natomiast ponad 600 złotych wydaje się być dość sporą ceną, zwłaszcza, że sam AirTag, którego możemy umieścić wszędzie, kosztuje jedynie 159 złotych.