Bezpłatne 5G dla klientów Plusa na kartę przedłużone o kolejne miesiące

Bezpłatne 5G dla klientów Plusa na kartę przedłużone o kolejne miesiące

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy korzystają z ofert prepaid w sieci Plus i posiadają smartfony zdolne łączyć się z siecią 5G.

Bezpłatny dostęp do sieci 5G dla wszystkich klientów Plusa, korzystających z ofert na kartę, to, na tę chwilę, rynkowy ewenement. Konkurencja, by móc korzystać z 5G, oczekuje aktywacji pakietu, który co do zasady nie należy do najtańszych. Oferowana przez zielonego operatora promocja miała skończyć się wczoraj, wraz z końcem maja. Na szczęście, ostatecznie podjęto decyzje o jej przedłużeniu na kolejne miesiące.

5G w Plusie na kartę – bezpłatna połowa wakacji

Zgodnie z otrzymanym przez redakcję komunikatem prasowym, korzystający z ofert na kartę u operatora sieci Plus, będą mogli korzystać bezpłatnie z możliwości łączenia się z siecią 5G do końca lipca 2021 roku. Oznacza to, że promocja została przedłużona o dwa miesiące.

Co istotne, korzystanie z niej nie wymaga podjęcia od użytkownika żadnych dodatkowych kroków. Wystarczy posiadać smartfon, który może łączyć się z 5G oraz przebywać w miejscu pokrytym zasięgiem.

Niestety, wszystko wygląda na to, że wraz z końcem lipca nastanie definitywny koniec promocji. Co dalej? Konieczność korzystania z dedykowanego pakietu.

Po 31 lipca – dedykowany pakiet danych

By móc korzystać z 5G w taryfach Plusa na kartę po 31 lipca 2021 roku, należy aktywować pakiet danych Bez limitu i 20 GB 5G, który w sprzedaży pojawi się we wtorek, 8 czerwca.

Pakiet aktywować można krótkim kodem: *136*11*9203#, telefonicznie na infolinii operatora bądź w aplikacji Mobilny Plus Online.

Koszt aktywacji ważnego miesiąc pakietu to 40 złotych. W zamian za to abonent otrzyma możliwość wykonywania nielimitowanych, krajowych połączeń do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych oraz wysyłania nielimitowanych, krajowych wiadomości SMS i MMS do wszystkich krajowych sieci komórkowych. W skład pakietu wchodzi również paczka danych o wielkości 20 GB, do wykorzystania we wszystkich technologiach, w tym 5G.

20 GB z pakietu kumuluje się z bonusem za doładowanie. Dzięki temu, po doładowaniu konta kwotą 50 złotych, klient otrzyma łącznie 45 GB transmisji danych.

Dotychczasowa promocja Plusa była bardzo wygodna, dlatego wypada nacieszyć się nią przez kolejne 2 miesiące i westchnąć, że nic nie trwa wiecznie.