(źródło: Grupa Polsat Plus)
(źródło: Grupa Polsat Plus)

Polsat Box rozwija funkcję sterowania głosem. Możesz mówić do dekodera

Dekodery 4K Polsat Box zyskują dostęp do nowej aktualizacji. Dzięki niej za pomocą funkcji sterowania głosowego możliwe będzie nie tylko dyktowanie tytułów w wyszukiwarce, ale również zmienianie głośności, przewijanie, zmienianie programów, otwieranie platform streamingowych czy nagrywanie treści.

Funkcja zarządzania głosowego

Sterowanie głosowe to wygodna funkcja, która pozwala na szybkie zarządzanie różnymi urządzeniami oraz aplikacjami. Opcja ta przydaje się w wielu sytuacjach – gdy prowadzimy samochód, mamy zajęte czy brudne ręce w kuchni, czy nie chce nam się podnosić z kanapy, aby znaleźć smartfon lub pilot.

Funkcja sterowania głosowego jest także niezwykle przydatna w przypadku telewizorów i dekoderów. Dzięki nieco bardziej zaawansowanym pilotom możliwe jest uniknięcie żmudnego wpisywania nazw filmów, programów czy seriali – zamiast tego możemy wygodnie podyktować tytuł poszukiwanej treści.

Aktualizacja dekodera (źródło: Polsat Box)
Aktualizacja dekodera (źródło: Polsat Box)

Jednym z operatorów proponujących wraz z dekoderem pilot z funkcją obsługi głosowej jest Polsat. Dotychczas urządzenie mogło posłużyć wyłącznie jako pomocnik w wyszukiwaniu tytułów. Teraz jednak sytuacja ma się zmienić. Użytkownicy będą mogli sprawniej zarządzać innymi opcjami urządzenia.

Polsat Box pomoże w sterowaniu urządzeniem

Dzięki najnowszej aktualizacji dekoder 4K Polsat Box zyskuje nowe funkcje. Poza opcją dyktowania tytułu serialu, filmu czy programu podczas korzystania z wyszukiwarki, użytkownicy będą mogli też zarządzać całością urządzenia.

Oznacza to, że ikonka mikrofonu na pilocie nie tylko pozwoli na dyktowanie, ale teraz również sprawdzi się w wydawaniu poleceń. Wśród przykładowych komend operator wspomina o opcji zmiany kanałów („następny kanał”, „poprzedni kanał” lub „włącz Polsat”). Domownicy mogą też skorzystać z prostego wyszukiwania treści oraz uruchamiania serwisów streamingowych (np. „włącz Disney+”).

Nowe funkcje dekodera 4K (źródło: Polsat Box)
Nowe funkcje dekodera 4K (źródło: Polsat Box)

Za pomocą sterowania głosowego będzie też możliwe rozpoczęcie lub zakończenie nagrywania, otwieranie programu telewizyjnego czy poszczególnych zakładek menu. Pilot do dekodera 4K Polsat Box pozwoli też na wygodne ściszenie lub zwiększanie głośności, a także na uruchomienie lub wyłączenie napisów, przewijanie z podglądem czy zmianę jego prędkości.

Warunkiem działania nowej funkcji jest podłączenie dekodera 4K Polsat Box do Internetu. Urządzenie zaktualizuje się automatycznie, nie wymagając żadnych dodatkowych czynności ze strony użytkownika.