Ray-Ban Stories inteligentne okulary
fot. Ray-Ban

Inteligentne okulary Ray-Ban Stories pozwolą pisać ze znajomymi bez użycia rąk

Inteligentne okulary Facebooka i Ray-Ban pojawiły się w tym roku na rynku, lecz ich funkcjonalność była, jak dotąd, dość ograniczona, w szczególności biorąc pod uwagę spory wydatek, z jakim musieli mierzyć się użytkownicy. Dzięki najnowszej aktualizacji, urządzenie zyskuje nową, ciekawą funkcję.

Hej, Facebook, co słychać u moich znajomych?

Okulary Ray-Ban Stories trafiły na rynek kilka miesięcy temu, lecz dotychczasowe możliwości nie wyglądały zbyt smart. Dzięki najnowszej aktualizacji, którą właśnie udostępniono, posiadanie tego urządzenia nabiera nieco więcej sensu.

Mark Zuckerberg, czyli człowiek, którego nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, poinformował na swoim profilu o nowej aktualizacji dla Ray-Ban Stories. Jak napisał sam CEO Meta, inteligentne okulary zyskały właśnie możliwość sterowania głosem. Nowa funkcja pozwala zmieniać głośność, pauzować lub wznawiać odtwarzanie muzyki oraz korzystać z Messengera za pomocą komend głosowych.

Inteligentne okulary Ray-Ban Stories pozwolą pisać ze znajomymi bez użycia rąk

Aktywacja nowości następuje po wypowiedzeniu frazy „Hey Facebook”. Jest to analogiczna czynność do wywoływania doskonale wszystkim znanych asystentów głosowych Google, Apple czy Amazona. Posiadacze smart okularów mogą być więc pewni, że korzystanie ze sterowania głosem bardzo szybko i łatwo wejdzie im w nawyk.

Jak podaje Zuckerberg, za pomocą Ray-Ban Stories można zarówno pisać i odczytywać wiadomości w facebookowym komunikatorze, jak również wykonywać połączenia głosowe za jego pomocą. Jest to znaczne rozszerzenie dotychczasowej funkcjonalności urządzenia.

Ray-Ban Stories, czyli okulary do instastory

Warto przypomnieć, że inteligentne okulary, jak sugeruje ich nazwa, miały ułatwić dzielenie się wydarzeniami ze swojego życia w postaci zdjęć lub krótkich filmików. Multimedia, uchwycone wbudowanymi aparatami, miały być świetnym materiałem na wszelkiego rodzaju stories, czyli znikające relacje w mediach społecznościowych.

Dzięki umieszczeniu kamer w pobliżu szkieł okularów, zawartość przechwytywana jest z perspektywy ich użytkownika. Dedykowana aplikacja mobilna umożliwia przeglądanie zrobionych przez nas zdjęć i filmów oraz udostępnianie ich w sieci.

W dodatku, inteligentne okulary Ray-Ban Stories wyposażone są w niewielkie głośniki, pozwalające na słuchanie muzyki i prowadzenie rozmów bez użycia słuchawek. Od teraz, oczywiście, dzwonienie do znajomych z użyciem tego gadżetu jest jeszcze szybsze i prostsze.

Okulary są dostępne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Irlandii i Włoszech. Ceny urządzenia zaczynają się od 299 dolarów smarykańskich i można je kupić w oficjalnym sklepie Ray-Ban.