Realme Motion Activated Night Light

Choć to „zwykła” nocna lampka, zapowiada się naprawdę ciekawie. Realme Motion Activated Night Light debiutuje w świetnej cenie

Prezentacji przeznaczonego na rynek indyjski smartfona Realme Narzo 30, towarzyszył debiut innego, bardzo ciekawego urządzenia. Choć Realme Motion Activated Night Light to zwykła nocna lampka, ma wiele cech sprawiających, że warto przyjrzeć się jej bliżej.

Realme Motion Activated Night Light, to, tłumacząc dosłownie, Lampka Nocna Aktywowana Czujnikiem Ruchu Realme. Jest świetnym przykładem tego, że rozwiązania inteligentnego domu, wcale nie muszą posiadać wbudowanej łączności bezprzewodowej czy komunikować się z innymi w ramach jednej sieci, by okazać się naprawdę sprytnymi.

Realme Motion Activated Night Light – co w niej ciekawego?

Jak wspomniałem wcześniej, to tylko najzwyklejsza nocna lampka, aktywowana czujnikiem ruchu. Mimo teoretycznej prostoty, kryje w sobie wiele interesujących ciekawostek.

Uwagę przyciąga sam kształt opisywanej lampki, która wygląda jak świecący pączek z dziurką. Ciekawe wzornictwo nadaje jej atrakcyjnego, nowoczesnego wyglądu, ale też ma przełożenie na funkcjonalność. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu zawiesić ją na sznurku, w dogodnym miejscu. Na tym jednak możliwości montażu Realme Motion Activated Night Light wcale się nie kończą. Można ją przykleić przy pomocy dołączonej taśmy dwustronnej, albo przyczepić do metalowej powierzchni – posiada wbudowany magnes.

Realme Motion Activated Night Light
fot. Realme

Jedna, niewielka lampka posiada aż trzy, bardzo przydatne sposoby montażu. Sprytne, nieprawdaż?

Dzięki niewielkiej mocy, lampki nocnej nie trzeba podłączać do źródła zasilania. Do codziennego funkcjonowania wystarczą jej trzy paluszki AAA. Zgodnie z zapewnieniami Realme, w przypadku typowego scenariusza użytkowania, wystarczy wymieniać je raz na 365 dni.

Wzbudzenie lampki następuje w momencie wykrycia ruchu przez czujnik. Wbudowany detektor potrafi analizować przestrzeń pod kątem aż 120 stopni, na długości 6 metrów, dzięki czemu jego zasięg jest naprawdę szeroki. Lampka automatycznie zgaśnie po 15 sekundach od momentu, gdy czujnik ostatni raz wykrył przemieszczanie się obiektu.

Realme Motion Activated Night Light świeci ciepłym światłem o temperaturze 2800 K. W zależności od preferencji nabywcy, może świecić z jasnością 3 albo 10 lumenów. Jej obudowa została wykonana z niepalnego tworzywa, dlatego nie trzeba bać się o ewentualne zwarcie i jego konsekwencje.

Jak na niewielką, niepozorną lamkę nocną, inteligentnych rozwiązań jest tu całkiem sporo! A to wszystko w bardzo korzystnej cenie.

Cena? Mniej niż czapka śliwek

Opisywana lampka Realme Motion Activated Night Light trafi do sprzedaży w Indiach w cenie 599 rupii. W przeliczeniu na polską walutę, to zaledwie…30 złotych.

Gdyby tak atrakcyjnie wyglądająca lampka nocna, z takimi możliwościami trafiła do sprzedaży w Europie, sam kupiłbym kilka sztuk. Bez trudu znalazłbym miejsca, w których byłaby naprawdę przydatna.