Robot Mateusz Delivery Couple
Robot Mateusz, źródło: Delivery Couple

Robot dostarcza jedzenie i rozmawia z konkurencją

Robotyczny dostawca nazywa się Pasik i rozwozi jedzenie w Poznaniu. Maszyna Delivery Couple ostatnio została nagrana podczas krótkiej dyskusji z innym, ludzkim dostawcą jedzenia.

Roboty wkraczają w każdą strefę naszego życia. Producenci Pasika rozwożącego jedzenie zapewniają, że zastosowanie takich urządzeń może rozwiązać wiele problematycznych sytuacji, jak braki kadrowe, obniżenie cen dostaw czy chęć ich zautomatyzowania, a także wykorzystanie metod nieemisyjnych. Trzeba przyznać, że robot to taki zastępca kurierów, który praktycznie nie zawodzi, nie zwalnia się, nie rezygnuje i nie choruje. Z uwagi na wykorzystywanie chodników czy ścieżek maszyna nie stoi w korkach, więc jej wydajność, pomimo dość niskiej prędkości, jest wysoka.

Robot Delivery Couple coraz częściej spotykany

Pasik jest maszyną rozwożącą jedzenie na terenie Poznania. Urządzenia polskiej produkcji Delivery Couple poruszają się tylko po chodnikach czy ścieżkach rowerowych, nie ma więc możliwości, aby spotkać je na drogach, co mogłoby stwarzać niebezpieczeństwo. Prędkość poruszania się Pasika i jego braci to maksymalnie 5 km/h, a niemożliwym do pokonania są dla niego schody oraz windy, dlatego konieczne jest, aby zamawiający jedzenie wyszedł na zewnątrz.

Zazwyczaj, do większości pokonywanych tras, maszyny nie potrzebują żadnej kontroli czy nadzoru, jednak mogą zdarzyć się sytuacje problematyczne, a wtedy możliwe jest jego użycie w trybie manualnym, dzięki czemu operator może kierować urządzeniem.

Robot Mateusz i Kasia
Mateusz i Kasia, źródło: Delivery Couple

Pasik – robot, który potrafi dyskutować

Ostatnio w sieci pojawiło się nagranie Pasika, który to został oskarżony przez innego dostawcę o zabieranie pracy.

  • Pasik: Cześć.
  • Kurier: Cześć. Robotę nam zabierasz.
  • Pasik: Nie.
  • Kurier: No jak nie, rozwozisz jedzenie.
  • Pasik: Tak.
  • Kurier: To robotę nam zabierasz.
  • Pasik: Jest mi przykro, człowieku.
  • Kurier: Mi też jest przykro, robocie.
  • Pasik: Życzę miłego dnia.
  • Kurier: Również.

Po odbytej rozmowie i miłym pożegnaniu Pasik kontynuuje swoją trasę.

Maszyny wkraczają z impetem w nasze życie – przy ich wsparciu sami obsługujemy się w sklepach, odbieramy paczki, wchodzimy na siłownię, wszędzie dopada nas automatyka. Pojawiają się już samochody bez kierowców, taksówki zdalnie sterowane, pociągi bez maszynistów, a na stacjach kolejowych Videomaty z e-kasjerem.