Netflix (źródło: Netflix)
Netflix (źródło: Netflix)

Netflix wprowadza plan z reklamami

Netflix to popularny serwis znany na całym świecie, który za opłatą umożliwia dostęp do filmów, programów i seriali. Usługa ta jest ostatnio coraz kosztowniejszą inwestycją w rozrywkę – ceny za miesiąc użytkowania zawierają się w granicach 29 do 60 złotych, w zależności od liczby ekranów, do których wykupi się dostęp. Dotychczas ten serwis streamingowy nie zawierał planu zawierającego reklamy, jednak od listopada tego roku w części krajów, użytkownik będzie miał możliwość wykupienia planu z reklamami za niższy koszt.

Czy Netflix wprowadzi plan z reklamami do Polski?

Netflix oferuje szeroką gamę filmów, seriali i programów, zarówno są to nowe i stare ekranizacje kinowe, ale również własnej produkcji Netflix. Mimo prężnego rozwoju od kilku lat, w ostatnim czasie na rynku pojawiło się tyle różnych ofert konkurencji jak Disney+, HBO Max czy Canal+, że zainteresowanie Netflixem zmalało, szczególnie, że cena za jego użytkowanie wzrosła. Dlatego też właściciele serwisu postanowili wprowadzić do użytkowania plan podstawowy, który w swojej ofercie będzie także emitował reklamy.

Od 3 listopada nowy plan wystartuje w 12 krajach, a są to Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Brazylia, Kanada, Japonia, Meksyk, Korea Południowa. Niestety nie ma oficjalnych informacji, czy lista poszerzy się m. in. o Polskę.

Netflix Mobile
Netflix w Twoim smartfonie, źródło: Netflix

Ceny za Netflix z reklamami w wybranych krajach

Obecnie ceny za Netflix w Polsce to 29 złotych za miesiąc lub 348 złotych za rok użytkowania na tzw. jednym ekranie w jakości SD w pakiecie podstawowym, 43 złotych miesięcznie i 516 złotych rocznie na dwa ekrany w jakości HD w pakiecie standardowym oraz 60 złotych miesięcznie i 720 złotych rocznie w pakiecie premium dla czterech ekranów w jakości Ultra HD.

Z uwagi na to, że Polska nie została ujęta w programie wprowadzania reklam ceny mogą nie ulec zmianie. W USA natomiast w pakiecie podstawowym z reklamami cena miesięczna wyniesie 6,99 dolara, czyli przy obecnym kursie około 35 złotych, we Francji i we Włoszech prawie 30 złotych, a w Niemczech około 25 złotych.