Disney+
(źródło: Disney)

Jak oglądać Disney+ na telewizorze? Sprawdź, czy na twoje urządzenie jest aplikacja

Nowy serwis VOD w końcu trafił do Polski. Disney+ pozwala skorzystać z bogatej biblioteki filmów i seriali w ramach miesięcznego abonamentu. Podpowiadamy, jak skorzystać z niej na telewizorze, przystawce lub konsoli by zamienić swój salon w multimedialne centrum rozrywki.

Disney+ w Polsce

Disney+ to usługa subskrypcyjna zrzeszająca materiały Disney’a, Pixara, National Geographic czy 20th Century Fox. Serwis zadebiutował w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii, a na przestrzeni ostatnich 2 lat jego dostępność była sukcesywnie rozszerzana na kolejne regiony.

Na liście nowych krajów znalazła się również Polska, dzięki czemu Disney+ jest od 14 czerwca 2022 roku dostępny w naszym kraju. Po przejściu niezwykle prostego procesu rejestracji użytkownicy mogą korzystać z serwisu na gdziekolwiek się znajdują.

Na koncie może być zarejestrowanych aż 10 urządzeń, takich jak telewizory, komputery czy smartfony. Oglądanie treści może odbywać się nawet na 4 ekranach jednocześnie. Sprawdźmy zatem, jak zainstalować aplikację na swoim urządzeniu by skorzystać z usługi.

Disney+ logo
(fot. Disney)

Jak oglądać Disney+ na telewizorze?

Aplikacja Disney Plus dostępna jest na przeróżnych platformach, w tym także w sklepach z aplikacjami dla telewizorów. Skorzystać z niej mogą posiadacze urządzeń najpopularniejszych marek, a jej pobranie i zainstalowanie ogranicza się zaledwie do kilku prostych kroków

Telewizory Smart TV Samsung, LG, Panasonic lub Hisense

Aplikacja nowej usługi streamingowej jest dostępna na większości modeli telewizorów Samsung wydanych na rynek w 2016 roku lub później. Wymaga ona systemu operacyjnego Tizen i, jak podkreśla Disney, nie jest możliwe skorzystanie z usługi z poziomu przeglądarki internetowej telewizora Samsung ani na urządzeniach z systemem Orsay OS.

Aplikacja Disney+ może być fabrycznie zainstalowana na urządzeniu lub mogła pojawić się w jednej z aktualizacji. Jeśli tak nie jest, należy z poziomu pilota udać się do sklepu Samsung App Store i zainstalować ją ręcznie by pojawiła się w folderze z aplikacjami. Następnie wystarczy się zalogować by móc korzystać z usługi na telewizorze Samsung.

Sprawa ma się podobnie na inteligentnych telewizorach innych marek. Disney+ wspiera telewizory LG z 2016 roku lub nowsze z WebOS w wersji co najmniej 3.0. By skorzystać z usługi wystarczy pobrać aplikację z LG Content Store. Nie można oglądać treści w przeglądarce internetowej ani na urządzeniach z NetCast OS.

Telewizory smart Panasonic 4K z 2017 roku lub nowsze również mogą uzyskać dostęp do usługi. Na tych urządzeniach aplikacja powinna pojawić się na ekranie głównym telewizora. Warunkiem jest posiadanie systemu My Home Screen OS na urządzeniu z kodem produktu zaczynającym się od znaków:

 • EZ lub EX ,
 • FZ lub FX,
 • GZ lub GX,
 • HZ lub HX,
 • JZ lub JX.

Disney+ wspiera także wybrane telewizory Hisense wydane w 2017 roku lub później. Posiadacze zgodnych urządzeń z systemem VIDAA 2.5, 4.0 lub nowszym znajdą aplikację w VIDAA Home Launcherze. Disney nie udostępnił jednak pełnej listy zgodnych produktów.

Projektor ultra-krótkoogniskowy LG CineBeam HU915QE
fot. LG

Android TV, Apple TV lub Amazon Fire TV

Serwis VOD Disney’a wspiera także telewizory i przystawki działające pod kontrolą systemu Android TV w wersji 5.0 lub nowszej. Dotyczy to również urządzeń takich jak Chromecast z Google TV, Xiaomi Mi Box czy NVIDIA SHIELD TV. Ich posiadacze mogą pobrać aplikację Disney+ ze Sklepu Google Play.

Posiadacze przystawek Apple TV mogą natomiast pobrać Disney+ z App Store – apka dostępna jest dla urządzeń Apple TV HD (4. generacji) oraz Apple TV 4K (obydwu generacji). Warunkiem jest posiadanie zainstalowanego systemu tvOS 12.0 lub nowszego.

Posiadacze urządzeń z serii Amazon Fire TV z systemem Fire OS 5.0 lub nowszym mogą pobrać aplikację serwisu ze sklepu z aplikacjami.

Chromecast lub AirPlay

By skorzystać z serwisu można również wykorzystać urządzenie obsługujące protokół Google Chromecast. Disney+ obsługuje go na przystawkach Chromecast (włącznie z pierwszą generacją urządzenia), telewizorach i przystawkach wyposażonych w system Android TV i obsługujących Chromecast, a także… na inteligentnych ekranach Google Nest Hub i Nest Hub Max.

Obecność tych ostatnich jest szczególnie zaskakująca, lecz twórcom serwisu należą się brawa za zapewnienie wsparcia dla tak wielu różnych urządzeń. By skorzystać ze strumieniowania Chromecast na wymienionych wyżej produktach należy skorzystać z obsługiwanego smartfona, tabletu lub komputera z przeglądarką Google Chrome i z ich poziomu rozpocząć odtwarzanie na telewizorze.

W podobny sposób do Chromecasta działa również protokół AirPlay. Pozwala on na odtwarzanie treści na:

 • Apple TV 3. generacji,
 • Apple TV HD lub 4K z tvOS 12.0 lub nowszym,
 • Telewizorach zgodnych z AirPlay 2.

By z niego skorzystać należy wybrać materiał na smartfonie, tablecie lub komputerze Apple i odszukać ikonę AirPlay w odtwarzaczu lub centrum sterowania, a następnie wybrać pożądane urządzenie.

Apple TV

Konsole PlayStation i Xbox

Jeśli pod telewizor, na którym chcemy korzystać z Disney+ została podpięta konsola Sony lub Microsoftu, można skorzystać z niej by uzyskać dostęp do serwisu. W tym celu:

 • Posiadacze PlayStation 4 muszą udać się do PlayStation Store w celu pobrania aplikacji.
 • Właściciele PlayStation 5 mogą znaleźć ją w sekcji Multimedia > Wszystkie aplikacje.
 • Osoby posiadające konsolę Xbox 360, One, One X|S lub Series X|S mogą znaleźć aplikację Disney+ w sekcji Aplikacje.

Moje urządzenie nie jest obsługiwane, co teraz?

Jeśli posiadany przez nas telewizor lub podłączone do niego urządzenie nie wspiera aplikacji Disney+, można skorzystać z serwisu na komputerze i podłączyć go do telewizora kablem HDMI. W tym celu można wykorzystać aplikację dla systemów Windows 10 i 11 dostępną w Sklepie Microsoft lub zalogować się do usługi z poziomu wspieranej przeglądarki. Są to:

 • Google Chrome 75 lub nowsza w systemach Windows 7, macOS 10.10 Yosemite lub nowszych,
 • Firefox 68 lub nowszy w systemie Windows 7 lub macOS 10.9 Mavericks lub nowszym,
 • Microsoft Edge dla Windows 10 lub 11,
 • Safari 11 (dla macOS 10.12 Sierra) lub nowsza,
 • Google Chrome dla systemu Chrome OS 79 lub nowszego.

Dla najlepszego działania, Disney rekomenduje korzystanie z najnowszej dostępnej wersji przeglądarki.

Oglądanie treści możliwe jest również z poziomu smartfona lub tabletu. W tym celu należy pobrać ze sklepu aplikacji Disney+. Jest ona dostępna na następujących urządzeniach:

Jak widać, usługa Disney+ jest dostępna na wielu różnych platformach, podobnie jak HBO Max. Dzięki tej wszechstronności użytkownicy urządzeń wszelkiej maści mogą bez problemu skorzystać z serwisu i uzyskać dostęp do subskrybowanych przez siebie treści tak, jak lubią.