Asystent Google traci kolejne świetne funkcje. Przypomnienia zostaną odchudzone
Głośnik z Asystentem Google, fot. Dan Farell - Unsplash.com

Asystent Google traci kolejne świetne funkcje. Przypomnienia zostaną odchudzone

Google rozpoczęło jakiś czas temu wielkie porządki w swoich usługach i nie zamierza przestać usuwać z nich funkcji, które cieszyły się większą lub mniejszą popularnością. Tym razem padło na jedne z ciekawszych możliwości, jakie oferuje Asystent Google, czyli przypomnienia urozmaicone o dodatkowe funkcje.

Asystent Google zubożeje

Użytkownicy Asystenta Google, korzystający regularnie z powiadomień, z pewnością wiedzą, że oferują one wiele ciekawych opcji, takich jak przesyłanie ich innym członkom rodziny czy też wysyłanie użytkownikowi powiadomienia po przybyciu w dane miejsce. Są to dość przydatne opcje, dzięki którym nawet najbardziej zapominalscy są w stanie swobodnie przezwyciężyć swoją słabą pamięć.

Niestety, okazuje się, że zdecydowana większość użytkowników Asystenta ma znakomitą pamięć, a utrzymywanie mało popularnych funkcji w usłudze nie jest dla giganta opłacalne. Z tego powodu zdecydowano się na usunięcie opcji przypomnień z lokalizacją oraz przypomnień przypisanych do członków rodziny. Producent poinformował użytkowników, że te dwie opcje zostaną niebawem wygaszone.

Xiaomi Mi Smart Clock / fot. Kacper Żarski
Xiaomi Mi Smart Clock / fot. Kacper Żarski

Rutyny lepsze?

Asystent Google straci niebawem część funkcji związanych z przypomnieniami, ale nie oznacza to, że zostajemy zmuszeni do szukania alternatywnych rozwiązań poza ekosystemem producenta. Jak zapewnia Google, działające w podobny sposób opcje znajdują się już w obrębie usług firmy – są to rutyny z lokalizacją oraz przypisywanie zadań innym osobom w aplikacjach Google Chat oraz Gmail.

Na stronach pomocy producent opisuje, w jaki sposób utworzyć nową rutynę lub zadanie. W wykonaniu pierwszego z tych zadań pomoże nam Asystent Google, natomiast druga z wymienionych wymaga skorzystania z Gmaila lub Google Chat i posiadania dedykowanego pokoju z osobami, którym chcemy to zadanie udostępnić.

Szkoda, że Google decyduje się na usuwanie przydatnych funkcji z Asystenta. Te związanie z przypomnieniami są bardzo ciekawe, a równocześnie ich zamienniki zdają się nie oddawać w stu procentach działania porzucanych opcji.

Nie wiemy, kiedy dokładnie Asystent Google zubożeje o przypomnienia z lokalizacją oraz przypisywanie ich do innych członków rodziny. Artykuł pomocy nadmienia jedynie, że te opcje zostaną wygaszone wkrótce.