Roboty do mycia okien (źródło: CECOTEC)
Roboty do mycia okien (źródło: CECOTEC)

Roboty do mycia okien Cecotec debiutują w Polsce. Znamy ceny!

Lubisz mieć czyste szyby i lustra, ale nie lubisz ich myć? Na polskim rynku pojawiają się urządzenia, które rozwiążą ten problem. Hiszpańska marka Cecotec wprowadza do sprzedaży automatyczne roboty do mycia okien, które sprzątają dokładnie, nie pozostawiają irytujących zacieków oraz wyposażone zostały w systemy zabezpieczające przed upadkiem urządzenia.

Co oferują roboty do mycia okien?

Na polskim rynku debiutują roboty do mycia okien marki Cecotec: Conga Windroid 970 oraz Windroid 880. Czym się od siebie różnią i co oferują?

Conga Windroid 970 to robot, który wyczyści okna w pięciu różnych etapach. Nie tylko je umyje, ale także odkamieni, odsączy, wyszoruje oraz osuszy. Sprzęt ma dostęp do technologii inteligentnej nawigacji, znanej pod nazwą iTech WinSquare, dzięki której myjka jest w stanie wykryć granice czyszczonej powierzchni oraz zaplanuje najbardziej wydajną trasę.

Użytkownik może wybrać jeden spośród pięciu różnych trybów czyszczenia, w tym N, dający możliwość mycia okna w poziomie, Z natomiast w pionie. Poza tym tryb Loop pokona intensywne, miejscowe zabrudzenia, Area zajmie się konkretnym obszarem, a tryb ręczny pozwoli na sterowanie robotem za pomocą pilota.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa i cena

Roboty do mycia okien mogą czyścić nie tylko szyby okien, ale także lustra, szklane drzwi czy nawet ściany. Conga Windroid 970 ma dostęp do czterech systemów bezpieczeństwa, w tym algorytmów kontroli, które zapobiegają upadkowi urządzenia z wysokości, a także zasilanie awaryjne, kontrolowanie podciśnienia czy linę z przyssawką bezpieczeństwa.

Cecotec Conga Windroid 970 jest dostępny w cenie 1570 złotych.

Producent na polski rynek wprowadził także Windroid 880 Spray Water Connected, który jest nieco mniejszą i tańszą opcją. Można go obsługiwać z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne lub dołączonego pilota. Sprzęt w sposób automatyczny spryskuje szyby, czyści je i osusza. Dodatkowo wykrywan granice okien oraz planuje trasę.

Cena Windroid 880 Spray Water Connected wynosi 799,99 złotych.