Robot towarzyszący dla psa ORo Dog (źródło: OGMEN)
Robot towarzyszący dla psa ORo Dog (źródło: OGMEN)

Autonomiczny przyjaciel psa nakarmi go i uspokoi

Na tegoroczne targi technologiczne CES przywieziono mnóstwo robotów, jednak z pewnością jeden z nich przykuwa uwagę wielu odwiedzających, a jest nim automatyczna niania dla psiaków. Poznajcie ORo Dog – maszynę, która zaopiekuje się pupilem, nakarmi go i pomoże mu podczas nieobecności domowników.

Autonomiczny przyjaciel psa

ORo Dog to robot towarzyszący dla psa, który zaopiekuje się nim i zadba o jego podstawowe potrzeby podczas nieobecności domowników. Ta autonomiczna maszyna jest doskonałym sposobem na rozwiązanie lęku separacyjnego czy uspokojenie szczeniaka. Podstawowym zadaniem urządzenia jest zapewnienie ciągłej uwagi i rozrywki, ale sprzęt doskonale poradzi sobie także z nakarmieniem pupila.

Innowacyjny robot zyskał dostęp do technologii opartych o sztuczną inteligencję. Został wyposażony w interaktywny ekran, a dzięki dwukierunkowej komunikacji możesz na żywo nawiązać kontakt z psiakiem z dowolnego miejsca. Sprzęt został wyposażony w dozownik jedzenia, który dostarcza pokarm o wyznaczonych przez właściciela godzinach lub na jego zdalne polecenie.

Robotyczna niania nakarmi i zajmie psa

W centrum urządzenia producent ulokował miotacz piłek, dzięki któremu pies będzie mógł aportować – maszyna wyrzuca piłki, a pupil może je łapać i przynosić. ORo Dog to robot automatyczny, który swobodnie porusza się po całym mieszkaniu. Jedynym minusem jest brak możliwości przemieszczania się po schodach.

Robo-niania dla psa została wyposażona w kamerę oraz system mapowania oparty o technologię LiDAR. Urządzenie ciągle śledzi psa, kontroluje jego zachowanie i daje właścicielowi znać o wszystkich jego czynnościach. ORo Dog zyskał dostęp do AI, dzięki czemu na bieżąco uczy się zachowań pupila. Sprzęt może wykrywać niepokój czy chęć do zabawy, został wyszkolony w oparciu o oznaki fizyczne oraz dźwiękowe, które zazwyczaj prezentowane są przez najpopularniejsze rasy psów.

Robot rejestruje także adnotacje na temat szczepień czy przyjmowanych przez pupila leków oraz przypomina o nadchodzących terminach.