Router Huawei WiFi AX2
fot. Huawei

Huawei WiFi AX2 – tani router do domu

Huawei wprowadził na rynek nowy router, dzięki któremu można cieszyć się stabilnym dostępem do sieci w każdym miejscu w domu. Wszystko dzięki wykorzystaniu HarmonyOS Mesh+ oraz obsłudze Wi-Fi 6.

Stabilny dostęp do internetu w każdym pomieszczeniu

Nowy router w ofercie Huawei obsługuje technologię HarmonyOS Mesh+, która pozwala na szybkie i łatwe zbudowanie domowej sieci z wykorzystaniem kilku urządzeń. Choć Huawei WiFi AX2 sam w sobie zapewnia zasięg na przestrzeni nawet 90 metrów kwadratowych, nie każdemu może to wystarczyć. Dzięki HarmonyOS Mesh+ użytkownik może wykorzystać kilka routerów w celu pokrycia całego domu zasięgiem sieci Wi-Fi.

Jak podaje producent, router WiFi AX2 został również wyposażony w obsługę Super Seamless Roaming, czyli technologii wykorzystującej siedem algorytmów roamingu. Dzięki niej, urządzenia podłączone do sieci automatycznie przełączają się pomiędzy punktami dostępu tworzącymi sieć mesh.

Całość odbywa się płynnie, w sposób niezauważalny dla użytkownika, a w dodatku niemal nieoddziałujący na wydajność połączenia z internetem. Opóźnienie roamingu pomiędzy routerami wynosi zaledwie 50 milisekund.

Router Huawei WiFi AX2
fot. Huawei

Huawei WiFi AX2 zapewnia szybkie i bezpieczne połączenie

Router Huawei WiFi AX2 został wyposażony w obsługę standardu Wi-Fi 6, dzięki któremu jest w stanie osiągnąć przepustowość transmisji danych na poziomie nawet 1500 Mb/s. W dodatku obsługuje on True Dual Band, co pozwala urządzeniom automatycznie przełączać się pomiędzy sieciami 2,4 GHz i 5 GHz, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Urządzenie dba również o bezpieczeństwo domowej sieci, wykorzystując standard szyfrowania WPA3 oraz system Huawei HomeSec, który chroni przed atakami brute force. Możliwe jest również skonfigurowanie wydzielonej sieci dla gości i zabezpieczenie jej osobnym hasłem.

Huawei WiFi AX2 oferuje moduł kontroli rodzicielskiej, który umożliwia blokowanie dostępu do nieodpowiednich treści oraz ograniczenie czasu spędzanego przez nasze pociechy na przeglądaniu internetu.

Router Huawei WiFi AX2
fot. Huawei

Całość uzupełnia szybka konfiguracja, którą można przeprowadzić za pomocą dedykowanej aplikacji Huawei AI Life. Ma ona także zestaw narzędzi do diagnozowania i rozwiązywania problemów z siecią, a także proste zarządzanie ustawieniami routera z poziomu smartfona. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w Sklepie Google Play, App Store oraz Huawei AppGallery.

Router dostępny jest na stronie producenta i w sklepie stacjonarnym Huawei w centrum handlowym Westfield Arkadia w cenie 199 złotych.