rynek Smart Home

Jak będzie wyglądał rynek Smart Home w 2025 roku?

Chociaż rynek Smart Home, czyli inteligentnych urządzeń, mających ułatwić nam codzienne życie, wciąż się rozwija, trudno przewidzieć, gdzie znajdziemy się za 5 lat. Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć irlandzcy naukowcy, których badanie właśnie zostało opublikowane na łamach Research and Markets.

Artykuł naukowy, dokładnie nazwany Connected Home Market by Technology, Computing Type, Service Provider, Application Type, User Interface, Connection Type, Communication Interface, Deployment Type, and Region 2020 – 2025, bierze pod uwagę rozwój sztucznej inteligencji, IoT, przetwarzania w chmurze, poszczególnych rodzajów urządzeń, i wiele więcej, w celu oszacowania wartości, którą osiągnie rynek Smart Home w roku 2025.

Jak będzie wyglądał rynek Smart Home w 2025 roku?
Ani nazwa, ani cena licencji tego badania nie jest łatwa do przyjęcia / fot. Research and Markets

Najważniejsze kwestie

Raport ten analizuje rozwój poszczególnych części rynku w świetle panującej pandemii, która nauczyła nas, że inteligentny dom może okazać się ważną częścią efektywnego i ergonomicznego miejsca pracy. Naukowcy nie zapomnieli także o rozwijających się technologiach wirtualnej rzeczywistości i autonomicznych samochodów.

Oto ich najważniejsze wnioski:

  • do 2025 roku, globalny rynek inteligentnych urządzeń osiągnie wartość 221,5 miliardów dolarów,
  • sama kategoria inteligentnych głośników w Ameryce Północnej dojdzie do 20,8 miliardów dolarów,
  • rynek urządzeń wspomaganych przez edge computing w Ameryce Południowej osiągnie wartość 200 milionów dolarów do 2025 roku,
  • pandemia pokazuje nam, że inteligentne technologie muszą zostać zaimplementowane w miejscu pracy,
  • obecnie, większość produkcji urządzeń AIoT ma na celu dostarczać je do indywidualnych klientów. W przyszłości, wraz z rozwojem sztucznej inteligencji i zaawansowanemu przetwarzaniu danych w chmurze, ma się to zmienić, dając producentom impuls do produkowania gotowych, inteligentnych systemów.
Jak będzie wyglądał rynek Smart Home w 2025 roku?
Nie zapominajmy także o implementacji energii solarnej do naszych domów i samochodów / fot. Unsplash

Rynek Smart Home czekają zmiany

Od 2018 roku widzimy stabilny rozwój powyższych nowych technologii. Naukowcy przewidują, że przez kolejne 2-5 lat rynek ten jeszcze bardziej będzie się stabilizował, a w coraz większej ilości domów zagoszczą inteligentne systemy.

Będziemy mogli porównać rozwój Smart Home do smartfonów z dotykowym ekranem, do których nie wszyscy byli przekonani w ich pierwszych latach rozwoju.

Jak będzie wyglądał rynek Smart Home w 2025 roku?
Teraz 5G pomoże w tworzeniu lepszej przyszłości. Rynek Smart Home czekają prawdziwe zmiany / fot. oiot.pl

Całe badanie dostępne jest tutaj. Zapoznaliście się już jednak z jego najważniejszymi wnioskami. Większość z nas nie potrzebuje wydawać na jedną licencję prawie 10 000 złotych.