Samsung Sam
fot. Lightfarm Studios

Tak wygląda nowa, inteligentna asystentka Samsunga. Zastąpi bezosobowe Bixby?

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby Alexa, Asystent Google czy Siri w rzeczywistości? Z nową asystentką Samsunga – Sam, nie będziecie mieli tego problemu. Wygląda właśnie tak!

Inteligentny asystent z ludzkim wyglądem? To świetny pomysł!

Gdy tylko przeczytałem o pomyśle Samsunga, a następnie zobaczyłem efekty, byłem pod wielkim wrażeniem! Nadanie inteligentnemu asystentowi ludzkich cech, takich jak wygląd zewnętrzny, mimika twarzy czy spojrzenie, to moim zdaniem strzał w dziesiątkę, pozwalającym na to, by spojrzeć na asystentów głosowych zupełnie w innym świetle, niż do tej pory!

Też podoba się Wam ta koncepcja? W takim razie poznajcie Sam, czyli asystentkę, nad którą obecnie pracuje Samsung, najprawdopodobniej po to, by w przyszłości zastąpić Bixby.

Sam to postać narysowana w stylu anime, której nadano cechy młodej, uroczej kobiety i ubrano w bluzę z logotypem koreańskiej marki. Wygląda właśnie tak:

Samsung Sam
fot. Lightfarm Studios

Kiedy ujrzymy Sam na urządzeniach Galaxy?

Grafiki, które trafiły do sieci dzięki pracującym nad wyglądem Sam Lightfarm Studio wydają się zdradzać, że prace nad asystentką mają się ku końcowi, przynajmniej od strony graficznej. Niestety, jako że Samsung nie odniósł się oficjalnie do opublikowanych materiałów nie wiemy, jak bardzo zaawansowana jest warstwa technologiczna nowego oprogramowania.

Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że zobaczymy Sam na urządzeniach Samsung Galaxy już w najbliższej przyszłości. Dzięki temu, asystent głosowy będzie mógł nie tylko konwersować z nami przy pomocy głosu, ale też wspomagać się gestykulacją czy wyrazem twarzy.

Na opublikowanych grafikach wygląda to, przyznam szczerze, znakomicie. Czy równie dobrze będzie w rzeczywistości? Mam nadzieję!