Telewizor OLED S92C (źródło: Samsung)
Telewizor OLED S92C (źródło: Samsung)

Nowy telewizor OLED Samsunga trafił do polskich sklepów. Co oferuje 55-calowy model?

Marka Samsung wprowadza kolejny telewizor OLED z kropką kwantową. Tym razem w polskich sklepach pojawia się 55-calowy model S92C, który gwarantuje wysokiej jakości obraz, głęboką czerń i czystą biel. Ile kosztuje ten sprzęt?

Nowy telewizor OLED na polskim rynku

Telewizory OLED z kropką kwantową pojawiły się na rynku w maju 2022 roku. Dzięki tej technologii uzyskiwany na dużych ekranach obraz cechuje się wyrazistością, wysokiej jakości kontrastem, jasnością oraz głęboką czernią. W tym roku do sprzedaży trafiły modele S95C oraz S90C, które można kupić w rozmiarach, takich 55, 65 lub też 77 cali. Teraz do grona OLED-ów dołącza też S92C o przekątnej ekranu 55 cali.

Telewizor OLED S92C (źródło: Samsung)
OLED S92C (źródło: Samsung)

Wyświetlacz telewizora został wyposażony w technologię OLED z kropką kwantową, dzięki której emitowany obraz jest wyraźny, biel czysta, a czerń głęboka. Wszystkie te parametry zostały zweryfikowane i odznaczone certyfikatem przez amerykańskie przedsiębiorstwo PANTONE. Oznacza to, że nowy OLED wiarygodnie odwzorowuje wyświetlane kolory.

Technologie w służbie wysokiej jakości obrazu

Telewizor S92C zasilany jest Neuronowym Procesorem AI Quantum 4K, który pozwala na automatyczne dostosowywanie jasności, wzmocnienie kontrastu, a także polepszenie jakości odtwarzanych treści. Ekran został zwieńczony antyrefleksyjną powłoką oraz zyskał dostęp do funkcji ultraszerokiego kąta widzenia.

Nowy telewizor marki Samsung emituje wysokiej jakości dźwięk, co zostało zagwarantowane technologią Dolby Atmos. Urządzenie sprawdzi się nie tylko w codziennym oglądaniu treści, ale również podczas gier. Sprzęt otrzymał dostęp do Zaawansowanego Upłynniacza Ruchu Pro, a także częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz, co pozwoli unikać wszelkich rozmyć czy braku dynamizmu wyświetlanych filmów czy gier.

Model S92C otrzymał wbudowany Smart Hub, dzięki czemu użytkownik ma szerokie możliwości dostępu do różnych treści i serwisów streamingowych. Telewizor może być sterowany za pomocą aplikacji SmartThings.

Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży za 4999 złotych. Model ten nie uczestniczy w trwającej promocji ze zwrotem na konto.