Lokalizator Galaxy SmartTag2 (źródło: Samsung)
Lokalizator Galaxy SmartTag2 (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy SmartTag2 już w Polsce! Jaka cena?

Lokalizator Galaxy SmartTag drugiej generacji wreszcie trafia do polskich sklepów. Urządzenie to sprawi, że nasze cenne przedmioty czy zwierzaki nigdy się nie zagubią. W jakiej cenie jest dostępny?

Nowe urządzenie trafia do sklepów

Samsung Galaxy SmartTag2 pojawił się już w sprzedaży i można kupić go w wybranych sklepach na terenie Polski. Urządzenie ma dostęp do zaawansowanego trybu zgubienia, umożliwiającego wprowadzenie danych kontaktowych dla osób, które odnajdą naszą zgubę i zeskanują przyczepiony lokalizator.

Urządzenie oferuje ulepszony widok kompasu, wspierający przemieszczanie się w kierunku taga, w przypadku poszukiwania straconego przedmiotu. Aby opcja ta mogła być użyta, konieczne jest wyposażenie się w smartfon z dostępem do łączności Ultra-wideband (UWB).

Samsung zaktualizował także funkcję Find w aplikacji SmartThings. Jeśli chodzi o zasilanie, sprzęt jest w stanie działać w trybie ciągłym nawet przez 700 dni bez konieczności wymiany baterii.

Lokalizator Galaxy SmartTag2 (źródło: Samsung)
Lokalizator Galaxy SmartTag2 (źródło: Samsung)

Funkcjonalność, dostępność i cena Galaxy SmartTag2

Druga generacja Galaxy SmartTag wygląda nieco inaczej niż poprzednie wersje. Tym razem dość cienkie urządzenie ma zaokrągloną, wydłużoną formę, nieco przypominającą pastylkę. Ma też otwór o dość sporych rozmiarach, który został wykończony metalowym okuciem, wpływającym na lepszą wytrzymałość i trwałość nowego sprzętu.

Samsung Galaxy SmartTag2 charakteryzuje się certyfikatem IP67, co sprawia, że jest także odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, wodę i kurz. Urządzenie nadal współpracuje z Bluetooth w wersji Low Energy (BLE), a także UWB. Użytkownik może również odnaleźć przedmioty wyposażone w lokalizator, wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość.

Nowe urządzenie Samsunga ma też dostęp do funkcji bezpieczeństwa, znanej pod nazwą Alerty o nieznanych tagach, która ostrzega o nieautoryzowanym śledzeniu przez inne urządzenia mobilne. Sprzęt łączy się również z SmartThings Station, powiadamiając o lokalizacji danego przedmiotu.

Galaxy SmartTag2 dostępny jest w kolorze białym i czarnym w cenie 169 złotych lub w zestawie złożonym z czterech urządzeń (dwóch białych oraz dwóch czarnych) za 599 złotych.