Lokalizator Galaxy SmartTag2 (źródło: Samsung)
Lokalizator Galaxy SmartTag2 (źródło: Samsung)

Lokalizator Samsung Galaxy SmartTag2 zadebiutował. Od kiedy w sprzedaży?

Samsung zaprezentował nową wersję swojego lokalizatora. Samsung Galaxy SmartTag2, bo o nim mowa, ma stać się zabezpieczeniem naszych cennych przedmiotów czy nawet zwierząt.

Samsung Galaxy SmartTag 2 znajdzie zagubione przedmioty

Galaxy SmartTag2 ma odświeżony tryb zagubienia, który umożliwia wprowadzenie danych kontaktowych, aby osoba, która odnalazła zagubionego zwierzaka czy przedmiot, mogła skontaktować się z właścicielem. Jest to możliwe dzięki opcji zeskanowania lokalizatora za pomocą urządzenia mobilnego z czytnikiem NFC i przeglądarką internetową. Poza tym, nowy tag ma dostęp do nowego trybu spacerów z pupilami, który na bieżąco rejestruje wszelkie przechadzki.

Lokalizator Galaxy SmartTag2 (źródło: Samsung)
Lokalizator Galaxy SmartTag2 (źródło: Samsung)

Galaxy SmartTag2 został także wyposażony w ulepszony widok kompasu. Dzięki niemu dużo łatwiej będzie nam odnaleźć lokalizator, korzystając ze strzałek wyznaczających kierunek oraz odległość od lokalizatora. Aby funkcja działała konieczne jest posiadanie telefonu z dostępem do bezprzewodowej łączności UWB (Ultra-wideband), która dostępna jest na przykład na telefonach Galaxy S23 Ultra. Samsung zaktualizował również funkcję Find w aplikacji SmartThings, ułatwiając korzystanie z inteligentnego przedmiotu.

Galaxy SmartTag2 zyskał dostęp do trybu oszczędzania energii, co sprawia, że sprzęt jest w stanie działać na jednej baterii nawet przez 700 dni.

Nowa generacja lokalizatora Samsunga

Nowa generacja lokalizatora otrzymała także nieco inną formę. Urządzenie ma zaokrąglony, wydłużony kształt pastylki, jest nadal niewielkie i zostało wzmocnione metalową pętlą, wpływającą na wytrzymałość i trwałość sprzętu. Z łatwością można go przyczepić do breloczków, bagażu czy kluczy.

Producent zadbał o odporność nowego taga na warunki atmosferyczne, wodę i kurz, co potwierdzone zostało stopniem ochrony IP67. Lokalizator nadal pozwoli korzystać z funkcji Bluetooth Low Energy (BLE) oraz UWB, a także Augmented Reality (AR) Find, która doprowadzi właściciela do zagubionego przedmiotu w rozszerzonej rzeczywistości. SmartTag2 może też stać się częścią inteligentnego domu tworzonego aplikacji SmartThings.

Urządzenie obsługuje również tzw. Alerty nieznanych tagów, które zwiększają bezpieczeństwo użytkownika. Lokalizator wspomaga też odnajdowanie przedmiotów w domu.

Samsung Galaxy SmartTag2 trafi do sprzedaży w Polsce już 11 października. Cena jeszcze nie została ujawniona.