Galaxy SmartTag (źródło: Samsung)
Galaxy SmartTag (źródło: Samsung)

Galaxy SmartTag 2 przyjmie zupełnie inną formę niż poprzednie wersje

Specyfikacja FCC ujawniła charakter nadchodzącego lokalizatora Samsunga. Galaxy SmartTag 2 prawdopodobnie będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczasowe wersje. Czym różni się nowy tracker i jakie jeszcze informacje ujrzały światło dzienne?

Popularność lokalizatorów i ich zastosowania

Lokalizatory stają się niezwykle popularne. Wielu użytkowników traktuje je jako formę ochrony dla swoich istotnych przedmiotów, takich jak portfele, dokumenty czy klucze. Trackery znajdują swoje zastosowanie również w przypadku podróży jako kontrola położenia bagażu, choć na rynku można także spotkać urządzenia śledzące dla zwierząt.

Wiele firm oferuje już tego typu lokalizatory, wśród najpopularniejszych można wymienić Apple, Tile, ale również Samsung, który właśnie prowadzi intensywne prace nad drugą (a właściwie trzecią, licząc dwie edycje jedynki) wersją swojego flagowego trackera.

Galaxy SmartTag 2 został zauważony już jakiś czas temu w bazie danych łączności Bluetooth, teraz również odnaleziono go w postaci identyfikatora produktu FCC. To właśnie ten zbiór ujawnił zapowiadany nowy sprzęt.

Galaxy SmartTag (źródło: Samsung)
Galaxy SmartTag w pierwszej wersji (źródło: Samsung)

Najnowszy Galaxy SmartTag tuż za rogiem?

Pierwsza wersja Galaxy SmartTag przyjęła prostokątny kształt z niewielkim otworem, dzięki któremu możliwe było przypięcie trackera do innych obiektów w postaci breloków czy kluczy. Zapowiadana wersja prawdopodobnie przyjmie jednak formę podłużnej i zaokrąglonej pastylki z dość dużym otworem.

W specyfikacji nie umieszczono informacji na temat wielkości, więc trudno porównać jego wielkość do innych tego typu sprzętów. Widoczne na zdjęciu urządzenie jest białe, a na wierzchu zwieńcza je podpis o treści „Galaxy SmartTag”, w opisie natomiast dodano numer wersji, a więc dwójkę oraz model EI-T5600.

Galaxy SmartTag 2 (źródło: Samsung)
Galaxy SmartTag 2 (źródło: Samsung)

Specyfikacja ujawnia także szczegóły na temat łączności. Poza tym, że nowy lokalizator Samsunga otrzyma dostęp do Bluetooth LE (Low Energy), będzie mógł połączyć się z osobistym urządzeniem właściciela poprzez UWB (Ultra-Wide Band), czyli technologię ultraszerokopasmową, opartą o przesył danych za pomocą bardzo wysokich częstotliwości.

Poprzednia edycja trackerów tego technologicznego giganta dostępna była w dwóch różnych wersjach, podstawowa była pozbawiona dostępu do łączności UWB, natomiast Galaxy SmartTag+ już ją miał. Można więc nieco gdybać, że planowany sprzęt nie będzie w ten sposób rozróżniony i na rynku pojawi się jedna wersja.

Trzeba jednak póki co podejść do tych informacji z dystansem. Data prezentacji na ten moment nie została ogłoszona.