ChatGPT (źródło: OpenAI)
ChatGPT (źródło: OpenAI)

Oficjalna aplikacja ChatGPT wreszcie trafia na Androida!

Firma OpenAI wreszcie przypomniała sobie o użytkownikach urządzeń mobilnych z systemem Android i dwa tygodnie temu zapowiedziała, że aplikacja ChatGPT pojawi się niebawem. Teraz jest już dostępna i można ją pobrać!

OpenAI zakończył prace nad aplikacją na Androida

ChatGPT, czyli głośny chatbot sztucznej inteligencji, który wstrząsnął światem pod koniec zeszłego roku jest sukcesywnie aktualizowany. Konkurencja jednak nie śpi, bo model OpenAI dogania już Google ze swoim Bardem, a słyszy się już nawet o próbach Apple. GPT-3 autorstwa tej firmy wykorzystywany jest w wielu narzędziach, w tym Bingu wywodzącym się spod skrzydeł Microsoftu. OpenAI nie zatrzymuje się i już w maju udostępnił użytkownikom ChatGPT w formie aplikacji, przy czym póki co była ona dedykowana jedynie na urządzenia oparte o system iOS.

Aplikacja ChatGPT na Androida (źródło: Sklep Google Play)
Aplikacja ChatGPT na Androida (źródło: Sklep Google Play)

Przedsiębiorstwo powróciło do tematu aplikacji i 21 lipca 2023 roku na Twitterze zapowiedziano, że w „przyszłym tygodniu” pojawi się wersja chatbota dedykowana dla Androida. Co więcej, możliwe było wstępne zarejestrowanie się w sklepie Google Play, dzięki czemu, gdy tylko pojawi się możliwość pobrania programu, użytkownik zostanie powiadomiony o dostępności. Aplikacja nie wydaje się znacząco różnić od tej, która trafiła na sprzęty mobilne oparte o iOS, co w zasadzie nie dziwi.

ChatGPT i różnorodność przyszłych możliwości AI

Użyteczność i funkcjonalność chatbota na Androidzie też nie ulega zmianie w porównaniu do sprzętów opartych o iOS. Dotychczas osoby opłacające abonament otrzymywały dostęp do zaawansowanej wersji modelu językowego GPT-4, a także mieli możliwość uzyskania szybszych odpowiedzi w porównaniu do darmowej opcji.

ChatGPT już w aplikacji na Androida (źródło: Aplikacja ChatGPT)
ChatGPT już w aplikacji na Androida (źródło: Aplikacja ChatGPT)

Sztuczna inteligencja i jej złożoność jest coraz większa, a modele bardziej zaawansowane i sukcesywnie ulepszane. Ostatnio mieliśmy możliwość wysłuchania godzinnej audycji w Radio Piekary prowadzonej przez Basię, czyli wytwór AI. Google natomiast pochyla się już nad narzędziami dedykowanymi np. dla dziennikarzy, a nawet wspomagających medyków.