(źródło: Google TV)
(źródło: Google TV)

Darmowe kanały Google TV coraz bliżej Polski

Z niemalże darmowych 200 kanałów w ramach Google TV Channels mogą już korzystać nasi zachodni sąsiedzi, a od kwietnia mieszkańcy USA otrzymali dostęp do 800 programów na żywo bez opłat. Czy jest szansa, że i my, Polacy, otrzymamy dostęp do tej platformy typu FAST?

Google TV Channels to setki darmowych kanałów

Telewizja za darmo staje się coraz popularniejsza, jednak często omija Polskę. Niedawno wspominaliśmy o wprowadzeniu 800 programów bez opłat na terenie USA. Teraz trafia do naszych bliskich sąsiadów w postaci platformy Google TV Channels. Obywatele Niemiec będą mogli korzystać z prawie 200 stacji za darmo.

Posiadacze telewizorów wyposażonych w system Google TV producentów Sony, Philips, TCL oraz Hisense, a także użytkownicy przystawek Google TV, którzy znajdują się w Niemczech, mogą korzystać z darmowych programów telewizyjnych. Dostęp do tej opcji zapewniony jest za pomocą serwisu Joyn oraz Zattoo, a wśród kanałów można znaleźć m. in. Eurosport czy Comedy Central. Niestety lokalizacja dostępności tej platformy jest ograniczona. Poza tym drugi z wspomnianych serwisów pozbawiony jest opłat jedynie przez 30 godzin oglądania.

Darmowe kanały Google TV coraz bliżej Polski

Czy możemy korzystać z darmowych stacji telewizyjnych typu FAST?

FAST (Free Ad-supported Streaming TV) w naszym kraju jeszcze nie stało się popularne, giganci technologiczni tacy, jak Samsung czy LG prawdopodobnie nie mają w planach udostępnienia swoich serwisów w postaci Samsung TV Plus czy LG Channels.

Póki co z funkcji darmowych kanałów można u nas skorzystać za pomocą Xiaomi TV+, dzięki któremu można wybierać z około 20 darmowych stacji telewizyjnych.

Programy bez opłat dostępne na telewizorach marki Xiaomi obejmują propozycje stacji nadających w języku angielskim. Wśród nich można wymienić m. in. Cooking Panda, Outdoor Sport Channel, Lol TV czy Go Traveler.