(źródło: Google TV)
(źródło: Google TV)

Google TV udostępni ponad 800 darmowych kanałów. Gdzie jest haczyk?

Użytkownicy Google TV w ciągu najbliższych kilku tygodni otrzymają dostęp do ponad 800 darmowych programów telewizji na żywo. Wszystkie zostaną zebrane w wygodnym przewodniku i podzielone tematycznie.

Darmowe kanały zasilą Google TV

System Google TV to bogactwo bezpłatnych i podzielonych tematycznie kanałów telewizyjnych. Pomimo tego, że pojawiają się coraz to nowsze serwisy streamingowe, jak na przykład Netflix, Max, Amazon Prime Video, Disney+ czy Sky Showtime, w zdecydowanej większości przypadków ich wykupienie związane jest z dodatkowym kosztem, który pobierany jest z naszego domowego budżetu.

Dlatego też Google postanowił udostępnić swoim użytkownikom ponad 800 w pełni darmowych kanałów telewizyjnych, oferowanych przez różnych dostawców. Wszystkie programy zostały zebrane w jednym miejscu i podzielone tematycznie, dzięki czemu będzie można łatwo odnaleźć to, co nas interesuje.

Google TV udostępni ponad 800 darmowych kanałów. Gdzie jest haczyk?

Przewodnik posegreguje programy, aby uniknąć bałaganu

Dostęp do kanałów pochodzących z Tubi, Plex czy Haystack News będzie zintegrowany w karcie na żywo, zaraz obok Pluto TV. Wśród dostępnych bezpłatnych kanałów mają znaleźć się m. in. NBC, ABC, CBS czy FOX. Oferowane programy mają być także dostępne w 10 różnych językach.

Najnowszy przewodnik pozwoli na szybkie zorganizowanie wszystkich dostępnych pozycji oraz indywidualne dostosowanie ich do danego użytkownika, który będzie też miał możliwość oznaczania swoich ulubionych programów.

Google TV udostępni ponad 800 darmowych kanałów. Gdzie jest haczyk?

Wdrażanie bezpłatnych kanałów już się rozpoczęło i ma zakończyć się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Nowa funkcja telewizji na żywo ma być dostępna na urządzeniach podłączonych do Chromecast z Google TV oraz na urządzeniach opartych o system Google TV firm takich, jak Sony, TCL, Hisense czy Philips. Firma Google planuje również stworzyć nowy przewodnik oraz wdrożyć darmowe kanały na urządzeniach z Android TV.

Niestety, póki co mówimy jedynie o dostępności w USA…