Inteligentne okulary z dostępem do ChatGPT (źródło: Lucyd)
Inteligentne okulary z dostępem do ChatGPT (źródło: Lucyd)

ChatGPT trafił do inteligentnych okularów przeciwsłonecznych

ChatGPT zadziwił mnie już, gdy trafił na zegarki Apple, a teraz jeszcze został wdrożony na stałe do inteligentnych okularów przeciwsłonecznych. Też jesteście zaskoczeni?

Co potrafią i jak działają inteligentne okulary?

Chatbot AI niedawno trafił na Apple Watch, już to było trochę zaskakujące, ale teraz sztuczna inteligencja zaczęła wchodzić nam na głowę i to dosłownie. Firma Lucyd Audio Eyewear stworzyła okulary przeciwsłoneczne, które obsługują ChatGPT.

Okulary Lucyd, bo o nich mowa, działają zarówno z Asystentem Siri, jak i Asystentem Google i to właśnie ich należy poprosić o uruchomienie ChatGPT oraz zadać nurtujące nas w danej chwili pytanie do chatbota. Wygenerowana odpowiedź jest z kolei przekazywana użytkownikowi poprzez wbudowane do okularów głośniki.

Aby uruchomić chatbota wystarczy wywołać asystenta, którego używamy w swoim urządzeniu mobilnym, a następnie uruchomić aplikację poprzez polecenie „Use Lucyd”. Później należy zadać pytanie, a wygenerowaną odpowiedź można usłyszeć już po chwili, dzięki głośnikom okularów gwarantującym dźwięk douszny.

Najciekawsze jest to, że sama aplikacja Lucyd daje możliwość zadawania pytań chatbotowi sztucznej inteligencji również za pośrednictwem innych urządzeń, na przykład słuchawek. Oznacza to, że ChatGPT może już generować i podawać nam odpowiedzi głosowo bez użycia rąk, i wcale nie potrzebujemy do tego okularów.

Okazuje się, że ChatGPT to nie wszystko, co oferują te okulary

Urządzenia dostępne są w 15 odmiennych stylach, wyróżniających się kształtami i kolorami oraz pozwalają na głosowe, bezdotykowe sterowanie. Firma oferuje różne soczewki, również korekcyjne oraz spolaryzowane UV 400. Okulary Lucyd otrzymały także zestaw czterech głośników oraz podwójny mikrofon.

Inteligentne okulary z dostępem do ChatGPT (źródło: Lucyd)
Inteligentne okulary z dostępem do ChatGPT (źródło: Lucyd)

Sterowanie okularami odbywa się za pomocą dotykowego przycisku, a ich bateria wystarcza na 12 godzin ciągłego emitowania dźwięku lub też 160 godzin pozostawania w trybie czuwania. Cena tych inteligentnych okularów Lucyd zaczyna się od 199 funtów, czyli nieco ponad tysiąc złotych, a kończy na kwocie w wysokości 299 funtów, co w prostym przeliczeniu wynosi około 1570 złotych.