Xiaomi MIJIA Smart Air Fryer 4.5L (Źródło: Xiaomi)
Xiaomi MIJIA Smart Air Fryer 4.5L (Źródło: Xiaomi)

Największa frytownica w takiej cenie — Xiaomi MIJIA Smart Air Fryer 4.5

Xiaomi zaprezentowało swoją pierwszą inteligentną, nieobrotową frytownicę powietrzną o pojemności 4,5 l. Największy model Xiaomi dostępny jest już w Chinach za niecałe 40 dolarów.

Kuchnia Xiaomi rozrasta się

Chiński gigant technologiczny z siedziba w Pekinie, specjalizujący się w projektowaniu, tworzeniu i sprzedaży smartfonów oraz aplikacji i elektroniki użytkowej, wcale na niej nie poprzestaje. Dziś możemy zakupić przystawki telewizyjne, inteligentne telewizory, okulary AR, odkurzacze, zegarki, słuchawki, opaski, golarki czy frytownice. Spośród tych ostatnich Xiaomi zaprezentowało niedawno nowość — pierwszą inteligentną, nieobrotową frytownicę powietrzną o pojemności 4,5 l.

Nowa frytownica to model usprawniony w stosunku do poprzednika. Ma większą pojemność dzięki pojemnikowi 4,5 l. Jest również wyposażona w ulepszoną technologię ogrzewania z cyrkulacją gorącego powietrza w zakresie 360 stopni, która zapewnia wydajne gotowanie. Trójwymiarowa wymiana powietrza pozwala na równomierne podgrzewanie żywności. Dodatkowo cyklonowy kosz do smażenia umożliwia dotarcie ciepła również na dno, nie pozostawiając żadnych niedopieczonych obszarów.

Xiaomi MIJIA Smart Air Fryer 4.5L (Źródło: Xiaomi)
Xiaomi MIJIA Smart Air Fryer 4.5L (Źródło: Xiaomi)

Największy w swojej półce cenowej?

Urządzenie jest wielozadaniowe — ma funkcje smażenia, grillowania, rozmrażania i pieczenia pizzy. Dzięki dużemu koszowi frytownica poradzi sobie nie tylko z frytkami, ale może też zająć się stekami, kurczakami i innymi produktami.

Wciąż mało? Nowa frytownica Xiaomi zyskała również funkcję fermentowania, dzięki czemu sprawdzi się do przygotowania wszelkiego rodzaju jogurtów. Zawiera kilka gotowych przepisów, które można ugotować jednym dotknięciem za pomocą inteligentnego ekranu dotykowego. Można ją również obsługiwać za pomocą aplikacji oraz poleceń głosowych.

Na chwilę obecną gadżet dostępny jest w tylko w Chinach w cenie 249 juanów (~160 złotych), co przy tej liczbie funkcji stanowi nie lada gratkę. Nie znana jest jeszcze data globalnej dostępności produktu.