Wireless AR Glass Discovery Edition (źródło: Twitter - Lei Jun)
Wireless AR Glass Discovery Edition (źródło: Twitter - Lei Jun)

Xiaomi przedstawia okulary AR sterowane gestami

Firma Xiaomi zaprezentowała okulary AR. Mają smukłą i lekką budowę, trzy kamery i soczewki elektrochromowe. Urządzenie jest sterowane gestami i może być przełączane między rzeczywistościami jednym kliknięciem.

Pierwsze informacje o okularach AR autorstwa Xiaomi

Technologiczny gigant zdecydował się opracować edycję Wireless AR Glass Discovery. Pierwsze okulary z serii składają się z lekkiej obudowy, wykonanej z włókna węglowego oraz stopu magnezowo-litowego. Materiały te znalazły już zastosowanie w tworzeniu lekkich i cienkich laptopów.

Choć szczegółowe dane na temat specyfikacji urządzenia nie zostały jeszcze udostępnione, najprawdopodobniej firma Xiaomi do swoich okularów rozszerzonej rzeczywistości (AR) wykorzysta system oparty na chipie (SoC) produkcji Qualcomma.

Jak wynika ze zdjęć i filmu, udostępnionego przez Lei Jun, produkt Xiaomi został wyposażony w dwie duże kamery, ulokowane po lewej i po prawej stronie okularów oraz jedną małą jednostkę na samym ich środku. Najprawdopodobniej kamery zostaną użyte do tworzenia wizualizacji, dzięki którym użytkownik będzie mógł czerpać pełnię rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Jak donosi Lei Jun, wyświetlacz okularów zapewnia wciągające wrażenia, które dodatkowo zostały obdarowane autorską technologią Xiaomi AR Gesture Control, co znacząco ułatwia kontrolę pomiędzy przestrzeniami, w których znajduje się użytkownik.

Wireless AR Glass Discovery Edition (źródło: Twitter - Lei Jun)
Wireless AR Glass Discovery Edition (źródło: Twitter – Lei Jun)

Giganci walczą w wyścigu o technologię rozszerzonej rzeczywistości

Xiaomi zdradza również, że do swoich okularów AR wykorzysta soczewki elektrochromowe, pozwalające w łatwy sposób na przełączanie się pomiędzy wirtualną i realną rzeczywistością za pomocą zaledwie jednego kliknięcia. Na ten moment nie pojawiają się również informacje o tym, kiedy produkt mógłby trafić na rynek ani na temat ewentualnych cen przyszłych produktów.

Przypomnijmy, że o opracowywaniu produktów do AR przez gigantów jest ostatnio głośno, a w sieci publikowane są co jakiś czas kolejne patenty zwiastujące nadchodzącą rewolucję. O jednym z nich, autorstwa Apple, wspominaliśmy niecały miesiąc temu, jednak póki co pojawia się niewiele szczegółowych informacji i zdjęć na temat okularów, które najprawdopodobniej zostaną nazwane Reality Pro.