VR (źródło: Pixabay)
VR (źródło: Pixabay)

Oto, jak nowy zestaw VR Apple będzie obsługiwał wideo. Ciekawa technologia

Apple opracowuje zestaw do rzeczywistości mieszanej. W nowym patencie zawarł informacje o tym, w jaki sposób użytkownik będzie mógł poznawać treści wideo. Technologiczny gigant wprowadzi całkiem ciekawy system.

Patent Apple na system dla zestawu VR

Choć plotki o tym, że firma Apple pracuje nad zestawem rzeczywistości mieszanej już się pojawiały, teraz można poznać kilka smakowitych szczegółów, gdyż w Internecie pojawił się nowy patent. W dokumencie zawarto wiele informacji na temat tego, w jaki sposób możliwe będzie oglądanie wideo.

Reality Pro, bo tak prawdopodobnie Apple nazwie swój zestaw VR, będzie w stanie wykorzystać pozycję głowy lub spojrzenia przybieraną przez użytkownika do zmiany pola widzenia w okularach. Efekt, wytwarzany przez ten sprzęt VR może zatem przypominać wyglądanie przez okno, a sam system poprawi dokładność i jakość obrazu na ekranie tam, gdzie akurat patrzy użytkownik. Jednocześnie, okulary będą w stanie zmniejszyć intensywność dopracowywania detali w obszarach peryferyjnych pola widzenia.

Widzenie peryferyjne VR opisane w patencie (źródło: Apple)
Widzenie peryferyjne VR opisane w patencie (źródło: Apple)

Reality Pro: dokładny obraz tam, gdzie patrzysz

Przedstawiony przez Apple system pozwali także na dobrą współpracę z grami, dzięki nowemu poziomowi immersyjności, czyli wciągnięcia użytkownika do rozszerzonej rzeczywistości. Można będzie to odczuć w przypadku patrzenia w różne strony, podczas gdy obraz wyświetlany w okularach samodzielnie się do tego dostosuje.

Jak twierdził już w 2022 roku Ross Young, będący analitykiem branży wyświetlaczy, możliwe, że Reality Pro będzie wyposażony w trzy różne panele wyświetlacza, z czego jeden będzie przeznaczony do tworzenia peryferii wyświetlanego obrazu.

Opublikowany patent Apple zawiera w sobie sporo obrazów, które wyjaśniają funkcjonalność przyszłego zestawu do rozszerzonej rzeczywistości. Z pewnością ta nowinka będzie wypełniona wysokiej jakości technologią, a także zaawansowanymi wyświetlaczami o dużej rozdzielczości. Urządzenie najprawdopodobniej będzie także w stanie śledzić ruchy dłoni i oczu. Według plotek jego koszt osiągnie 3 tysiące dolarów, a możliwe, że zostanie zaprezentowany już wiosną tego roku.