Xiaomi LED TV A2 55"
(źródło: Xiaomi)

Nowe inteligentne telewizory Xiaomi trafiły do Polski! Co oferują i ile kosztują?

Xiaomi cały czas rozwija swoje imperium inteligentnego domu, w skład którego wchodzi szeroki zakres sprzętów z różnych dziedzin. Firma nie zapomina o inteligentnych telewizorach, które wciąż stanowią ważny produkt w ofercie. Teraz przychodzi czas na nowe telewizory Smart TV z serii A2, obejmującej cztery modele o różnych przekątnych. Trzy z nich zaoferują naprawdę dobrą specyfikację i nie kosztują fortuny.

Xiaomi LED TV A2 dostępny w czterech wersjach. Jedna różni się od reszty

Nowe Smart TV Xiaomi LED TV A2 będą oferowane w czterech wersjach, które różnią się od siebie przede wszystkim w kwestii przekątnej ekranu. Do sprzedaży trafią wersje 55″, 50″ oraz 43″, gdzie każdy z nich będzie miał wspólny mianownik – wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Zaraz, a co z czwartą, 32-calową wersją? Najmniejszy z całej rodziny zaoferuje nieco słabszą specyfikację, a więc go omówię nieco później.

Wracając do 55-, 50-, i 43-calowych propozycji należy dodać, że oferują one technologię HDR10 i Dolby Vision, a w kwestii specyfikacji warto wiedzieć, że panel gwarantuje 178-stopniowy kąt widzenia. Co więcej, telewizory Xiaomi LED TV A2 w tych trzech wersjach zapewniają zestaw głośników generujący dźwięk przestrzenny wysokiej jakości, co potwierdzają standardy Dolby Audio i DTS-HD. Urządzenia mają także pełen zestaw potrzebnych portów – są trzy złącza HDMI, 2x USB oraz 1x port LAN. A w kwestii łączności bezprzewodowej standardowo mamy Bluetooth oraz WiFi, jak na Smart TV przystało.

Jeśli chodzi zaś o 32-calową wersję Xiaomi LED TV A2, ten ma panel HD (1366 x 768) przy standardowych 60 Hz. W kwestii audio telewizor ma do dyspozycji dwa głośniki o mocy 10 W zgodne z Dolby Audio i DTS Virtual:X, a jako iż mamy tu do czynienia z tańszym urządzeniem, nie zabrakło tu tunera DVB-T2, ale także 2 portów HDMI, 2x USB oraz LAN.

Xiaomi LED TV A2 32"
Xiaomi LED TV A2 32″

Inteligentne sterowanie domem

Z dodatkowych funkcji serii Xiaomi TV A2 warto dodać, że działają pod kontrolą systemu operacyjnego Android TV 11, mają wbudowanego Asystenta Google, umożliwiającego sterowanie oświetleniem i innymi sprzętami Smart Home. Producent chwali się także pilotem na Bluetooth.

No dobra, a ile to wszystko będzie kosztować? Za 32-calowy model Xiaomi LED TV A1 przyjdzie nam zapłacić 1199 złotych, 43″ – 1799 złotych, 50″ – 2299 złotych, natomiast 55-calowy wariant kosztuje 2599 złotych.