Przyczepa kempingowa Grounded AT (źródło: grounded)
Przyczepa kempingowa Grounded AT (źródło: grounded)

Kompozytowa, inteligentna przyczepa kempingowa — jak statek kosmiczny

Firma Grounded, po zielonym kamperze, prezentuje kolejny ekskluzywny produkt — kompozytową przyczepę kempingową. Na modułowe cacko można już składać preorder.

Na bogato w naturę

Rekreacja na świeżym powietrzu i na łonie natury to świetne miejsce dla pojazdów elektrycznych, przyjaznych środowisku (a przy okazji — bardzo ekskluzywnych). Wśród nich znajdziemy elektryczne rowery, motocykle terenowe, zielone kampery, a nawet ciche i szybkie elektryczne łodzie. Do garażu bogatego miłośnika przyrody dołączy za 2 lata nowa propozycja Grounded, byłych inżynierów SpaceX odpowiedzialnych za elektryczny kamper G1. Ich najnowszy produkt to przypominająca statek kosmiczny, ale to w pełni elektryczna i modułowa… przyczepa kempingowa.

Aerodynamic Towable (AT) to kolejny element planu produkcyjnego Grounded, skupiający się na dostarczaniu wysoce spersonalizowanych produktów na dużą skalę. AT będzie miała takie same moduły i możliwości planu piętra jak kamper G1.

Główną różnicą między AT a kamperem jest zastąpienie wysokich, solidnych ścian chowanym dachem, który opada nisko do holowania. Dodajmy do tego smukłą, zaokrągloną konstrukcję zoptymalizowaną pod kątem właściwości aerodynamicznych, a przyczepa będzie bardzo prosta w holowaniu. Grounded planuje zastosowanie zaawansowanych kompozytów w konstrukcji przyczepy, zapewniających niską wagę dla lepszej kompatybilności z pojazdami elektrycznymi oraz mniejszymi samochodami i crossoverami.

Przyczepa dopasowana do twoich potrzeb

Konstrukcja AT jest dobrze przemyślana. Tylna część przyczepy służy jako wahadłowe drzwi wejściowe, ponadto projekt obejmuje pasujące okno uchylne, które tworzy przestrzeń drzwiową na całej wysokości. 360-stopniowy układ okien nie tylko zapewnia widoki we wszystkich kierunkach, ale pomaga podnieść wysokość sufitu do 198 cm, dzięki czemu wszyscy oprócz najwyższych wczasowiczów mogą wygodnie w niej stać.

Podczas gdy modułowy ekosystem oznacza, że jedna przyczepa Grounded AT będzie się różnić znacząco od drugiej, firma wymieniła szereg elementów: wśród nich jest 1500-watowa bateria słoneczna montowana na górze, inteligentny system sterowania elektroniką, łóżko małżeńskie i toaleta.

Przyczepa AT jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, a plany przewidują uruchomienie produkcji w 2025 roku. Wcześniej Grounded planuje pokazać swój drugi, modułowy elektryczny samochód kempingowy G2.

Dla bardzo zainteresowanych — na stronie producenta można już składać zamówienia na AT.