Zestaw słuchawkowy (źródło: Pixabay)
Zestaw słuchawkowy (źródło: Pixabay)

Asystent Google z aktualizacją ustawień Bluetooth na zablokowanym telefonie

Firma Google uruchomiła aktualizację ustawień Bluetooth, które pozwolą na korzystanie z Asystenta Google przez zestawy głośnomówiące na zablokowanym urządzeniu mobilnym.

Aktualizacja ustawień głosowych dla Asystenta Google

Aplikacja Google, dostępna w systemie Android, otrzymała aktualizację, dzięki której zmianie ulegają ustawienia głosowe „Zestawu głośnomówiącego”, będące bezpośrednio związane z urządzeniami parowanymi ze smartfonem przez Bluetooth. Zaliczają się więc do nich mikrofony, słuchawki, samochody oraz sam Asystent Google.

Dotychczas w ustawieniach aplikacji dostępne były trzy przełączniki, pojawiające się przy zestawach głośnomówiących, jednak Google postanowił z nich zrezygnować. Teraz natomiast smartfon będzie domyślnie wykorzystywał sparowane urządzenie Bluetooth do komunikowania się z Asystentem Google, co nie będzie wymagało konfiguracji.

Asystent Google w słuchawkach (źródło: Asystent Google App)
Asystent Google w słuchawkach (źródło: Asystent Google App)

Wyrażenie zgodny na żądania Bluetooth na zablokowanych urządzeniach

Podczas uruchamiania Asystenta Google w zestawie głośnomówiącym należy zezwolić na żądanie Bluetooth przy zablokowanym urządzeniu oraz z poziomu zestawu słuchawkowego. Oznacza to, że polecenia głosowe dla Asystenta Google mogą być używane przez innych, co może być związane z uzyskaniem przez osoby trzecie dostępu do prywatnych danych, nawet gdy smartfon jest zablokowany.

Odpowiedzi generowana przez Asystenta na urządzeniach innych niż Google mogą być również regulowane poprzez ustawienia. Zatrzymanie działania Asystenta w słuchawkach przewodowych natomiast możliwe jest dopiero w momencie odłączenia ich od smartfona.