Cargo buddy e-bike (źródło: ruff-cycles.com)
Cargo buddy e-bike (źródło: ruff-cycles.com)

E-bike z transportowym pudełkiem. Kiedy niemiecki design spotyka się z praktycznością

Ruff Cycles to stosunkowo młoda marka, która skupia się na tworzeniu niepowtarzalnych i atrakcyjnych wzorów. Wyróżniają się one niezwykłym stylem ulicznego hip-hopu. Piąty e-bike firmy, znany jako „Cargo Buddy”, nie jest wyjątkiem.

E-bike łączy sztukę z funkcjonalnością

Większość e-rowerów cargo zasłynęła z wysokiej praktyczności. Sporo z nich jednak nie koncentruje się na estetyce. Dla tej marki design ma jednak kluczowe znaczenie. Duży koszyk na bagaż zapewnia ogromną pojemność, co może być przydatne podczas dłuższych wycieczek, czy też wypadów po zakupy. Pojazd wyposażono w 4-calowe opony na 20-calowych, aluminiowych obręczach, a jego maksymalny udźwig to 260 kg.

Rower będzie odpowiedni dla osób o wzroście od 1,5 do 1,95 m, zaprojektowano go w ten sposób, aby rowerzysta mógł stabilnie postawić obie stopy na ziemi, siedząc w siodełku. Jego całkowita długość to 2,35 m, więc parkowanie nie powinno być problematyczne, waga urządzenia to 47 kg.

Dodatkowo „transportowe pudełko” z przodu roweru może pomieścić do 80 kg, co, jak twierdzi producent, czyni Cargo Buddy idealnym rozwiązaniem do przewożenia w nim dzieci np. z domu do szkoły. Jednak ja mam tu wątpliwość co do ich bezpieczeństwa.

Cargo Buddy (źródło: ruff-cycles.com)
Cargo Buddy (źródło: ruff-cycles.com)

Cargo Buddy jest wyposażony w silnik Bosch Performance CX, który dostarcza aż 85 Nm momentu obrotowego. Do tego dołączony jest akumulator o pojemności 500 Wh, zapewniający dobrą autonomię jazdy w miejskim ruchu. Przekładnia Shimano gwarantuje płynne zmiany biegów, a szerokie opony zapewniają komfort jazdy na różnorodnych nawierzchniach.

Posiada hydrauliczne hamulce tarczowe, pełne błotniki oraz przednie i tylne światła LED firmy Supernova. Dzięki temu, powinien być widoczny zarówno w ciągu dnia, jak i podczas jazdy nocą.

Cargo buddy e-bike (źródło: ruff-cycles.com)
Cargo buddy e-bike (źródło: ruff-cycles.com)

Innowacyjny transport dzieci

Jak już wspomniałam, dzieci mogą być przewożone w specjalnym transporterze, ale Ruff Cycles proponuje też inne rozwiązanie. Dzięki modułowemu systemowi przedniej półki, możliwe są różne konfiguracje. Jednym z unikalnych rozwiązań Cargo Buddy jest przedłużony siodło w stylu banana, które pozwala małym dzieciom siedzieć między nogami dorosłego i aktywnie uczestniczyć w podróży. Na rowerze można także jeździć we dwójkę, o ile siedzenia i dopuszczalna waga całkowita na to pozwalają.

Cargo Buddy jest już dostępny na zamówienie za 5999 euro. Pierwsze dostawy planowane są na początek 2024 roku.