(źródło: Umbra)
(źródło: Umbra)

Nanoleaf i Umbra prezenują inteligentne, designerskie lampy

Znana z inteligentnych rozwiązań oświetleniowych firma Nanoleaf nawiązała współpracę z marką Umbra, tworzącą oryginalne projekty domowych sprzętów. Dzięki temu na rynku mają pojawić się dwie nowe inteligentne lampy. Jedna z nich dostępna jest w wersji przenośnej, druga natomiast biurkowej.

Inteligentne lampy z Matter i Thread

Firma Umbra, zajmująca się projektowaniem oryginalnych i różnorodnych rozwiązań wyposażenia domowego, podjęła współpracę z marką Nanoleaf, znaną przede wszystkim z inteligentnego oświetlenia. Wspólnie opracowane przez przedsiębiorstwa produkty to lampy stołowe z dostępem do standardu Matter i Thread.

Jednym z nowych rozwiązań, zaproponowanych w ramach współpracy, jest lampa stołowa Nanoleaf Umbra Cono. Jest to przenośna opcja z wbudowaną baterią, pozwalającą na generowanie oświetlenia nawet przez pięć godzin. Konstrukcja urządzenia pozwala na wygodne jego noszenie, ale również ułożenie na boku czy w pionie, tworząc ciekawą atmosferę w oświetlanym pomieszczeniu.

Lampa Cono emituje światło o jasności około 130 lumenów, a jego moc wynosi 9 W. Sprzęt ma być dostępny od 26 października 2023 roku w kolorze Sierra lub Grey do wyboru. Cena urządzenia wyniesie 109,99 euro.

Oświetlenie Nanoleaf i Umbra w wersji biurkowej

Drugim rozwiązaniem, uzyskanym w ramach współpracy, jest lampka biurkowa z wbudowanym kubkiem na ołówki czy długopisy. Nanoleaf Umbra Cup, poza tym, że może przechowywać przybory piśmiennicze, ma również zintegrowany port USB-A, umożliwiający podłączenie urządzeń, które użytkownik chce naładować. Data premiery oraz cena nie jest jeszcze znana.

Zarówno przenośna wersja, jak i biurkowa, otrzymają dostęp do standardu Matter oraz łączności przy użyciu Thread. Oznacza to, że urządzenia te mogą zostać zintegrowane z różnymi platformami inteligentnego domu, w tym z Apple Home.