Zestaw Nanoleaf 4D (źródło: Nanoleaf)
Zestaw Nanoleaf 4D (źródło: Nanoleaf)

Nanoleaf wprowadza oświetlenie 4D dla telewizorów i nowe sześciokątne panele

Firma Nanoleaf, znana z inteligentnego oświetlenia, podczas rokrocznego wydarzenia pokazała kolejne innowacje. Wśród nich można wymienić zestaw Nanoleaf 4D, który tylko dziś można zamówić w przedsprzedaży w obniżonej cenie.

Efekty świetlne, które jeszcze bardziej wciągną widzów i graczy

Podczas tegorocznego wydarzenia Nanoleaf Live 2023 firma zaprezentowała system Nanoleaf 4D Screen Mirror & Lightstrip Kit. Zestaw ten został wyposażony w kamerę, której zadaniem jest zbieranie danych w czasie rzeczywistym na temat wyświetlanych na ekranie kolorów. Pomiar ten pozwala na synchronizację z LEDowym paskiem, emitującym odpowiednie barwy, co przekłada się na utworzenie wokół telewizora efektu 4D.

Użytkownik jest w stanie samodzielnie dostosować, jak mocne oświetlenie będzie dla niego odpowiednie, a może to ustawić za pomocą czterech trybów luster od 1D do 4D. Istnieje również możliwość połączenia trybów Screen Mirror wraz z Rhythm Music Sync, dzięki czemu wszelkie ścieżki dźwiękowe będą automatycznie tworzyły efekty kolorystyczne.

Posiadacze różnych urządzeń tego producenta mogą także cieszyć się połączeniem wszystkich sprzętów oświetleniowych w inteligentnym domu. Jest to możliwe dzięki technologii Sync+, a łącznie w jednym systemie można połączyć 50 elementów świetlnych różnego typu.

Funkcja Smart Remap pozwala na indywidualne przycięcie paska, aby idealnie wpasował się w pomieszczenia i zintegrował wizualnie z telewizorem o maksymalnym rozmiarze 85 cali. Kamera nie rejestruje żadnych nagrań, dzięki czemu użytkownicy nie muszą obawiać się o swoją prywatność.

Nanoleaf 4D już dostępny w przedsprzedaży

Zestaw Nanoleaf 4D jest już dostępny w przedsprzedaży, a jego wysyłka wystartuje w połowie lipca. Przyszli użytkownicy mogą zakupić sprzęt w dwóch konfiguracjach o długości paska 65 cali za 99,99 dolarów (około 410 złotych) oraz 85 cali za kwotę 119,99 dolarów (co w prostym przeliczeniu daje około 490 złotych). Osoby, które zdecydują się na kupno jeszcze dzisiaj otrzymają kartę podarunkową o wartości 20 dolarów (ok. 82 złote).

Wśród nowych urządzeń producent pochwalił się również Ultra Black Shapes Hexagons, które stanowią czarną, elegancką, nieco zaokrągloną wersję znanych i lubianych sześciokątnych paneli świetlnych. Urządzenia te otrzymały również czarne akcesoria, dzięki czemu łączą się w idealną całość, a funkcja Sync+ płynnie integruje światła z nowym Nanoleaf 4D. Cena tego zestawu to 219,99 dolarów (około 895 złotych), a wysyłka rozpocznie się końcem lipca.

Nowe zestawy oświetleniowe są kompatybilne z głównymi platformami inteligentnego domu takimi, jak Apple Home, IFTTT, Razer Chroma, a pod koniec roku, dzięki aktualizacji, mają dołączyć do standardu Matter.