Robot sprzątający DEEBOT X2 OMNI (źródło: Ecovacs)

Kwadratowy robot sprzątający? Ecovacs wprowadza taki na rynek

Robot sprzątający to jedna z najlepszych propozycji, jaka może zasilić inteligentny dom. Rynek jest po brzegi wypełniony tego typu sprzętami, a wybór, który spełni nasze oczekiwania, może być trudny. Producent Ecovacs również nam tego nie ułatwi, bo wprowadza kolejny odkurzacz automatyczny, który już niebawem zadebiutuje w Polsce.

Ciekawy kształt nowego odkurzacza

Inteligentny robot sprzątający jest niesamowicie wygodnym rozwiązaniem. Dotychczasowe propozycje tych sprzętów były zazwyczaj okrągłe, choć na początku można mieć wrażenie, że rozwiązanie to nie pochłonie brudu z kątów czy na przykład wzdłuż ścian. Nic jednak bardziej mylnego, gdyż zazwyczaj automatyczne odkurzacze wyposażone są w szczotki, które doskonale sobie poradzą z każdą przestrzenią.

Marka Ecovacs postanowiła jednak nieco odmienić tradycję okrągłych odkurzaczy, wprowadzając kwadratowy DEEBOT X2 OMNI. Nie dość, że kształt nowego robota jest inny, w porównaniu do większości innych sprzętów, cechuje się niską wysokością rzędu 95 milimetrów, dzięki czemu może wjechać pod wiszące szafki, komody, łóżka czy kanapy na nóżkach. Szerokość robota to zaledwie 320 milimetrów, co oznacza, że skutecznie wjedzie również pomiędzy nogi krzeseł, zwalczając wszelki brud i kurz.

Robot sprzątający z funkcjonalną i kompaktową stacją

Automatyczny odkurzacz Ecovacs DEEBOT X2 OMNI został wyposażony w szerszą szczotkę rolkową, o szerokości sięgającej do 20 centymetrów, która znacząco wpływa na skuteczność sprzątania. Ponadto sprzęt może myć podłogę, za pomocą dwóch mopów, które automatycznie unoszą się na wysokość 15 milimetrów, gdy wykryją dywan. Moc ssania plasuje się na poziomie 8000 Pa, wzmocnioną tunelem aerodynamicznym, co sprawia, że wszelki kurz, brud i śmieci bez problemu zostaną pochłonięte. Bateria robota otrzymała pojemność 6400 mAh.

Stacja OMNI stała się nieco bardziej kompaktowa w porównaniu do poprzednich wersji sprzętów marki Ecovacs. To jednak nie oznacza, że oszczędzano na jej funkcjonalności. Mop jest oczyszczany automatycznie gorącą wodą, a procesowi dwugodzinnego suszenia podlegają szmatki, zbiornik i stacja bazowa. Pojemnik na zebrane odpady oczyszcza się w ciągu 10 sekund, a odkurzacz zostaje bez udziału człowieka napełniony wodą ze zbiornika stacji.

Wykrywanie obiektów i nawigacja w pomieszczeniach zostały oparte o technologię LiDAR. Sprzęt jest także zasilany sztuczną inteligencją, która wspomaga robota na każdym etapie uczenia się domu czy mieszkania. Urządzenie skutecznie omija napotkane przeszkody. Odkurzacz tworzy mapy w trójwymiarze, dostępne w aplikacji.

Sugerowana cena Ecovacs DEEBOT X2 OMNI ma wynieść 6499 złotych. Kolor czarny odkurzacza ma pojawić się w sprzedaży już 9 października 2023 roku. Jak wynika z informacji udostępnionych przez portal Benchmark, sprzęt od 22 października będzie również oferowany z rabatem w wysokości 500 złotych u wybranych partnerów handlowych.