Telewizor Neo QLED 8K (źródło: Samsung Electronics)
Neo QLED 8K

Samsung zasili rynek nowymi telewizorami i sprzętami audio. Jest też coś dla graczy

Targi CES, jak co roku, przynoszą całe mnóstwo nowości. Od technologii, przez typowe urządzenia domowe, aż po zaawansowane i autonomiczne roboty. Z tej okazji marka Samsung Electronics zaprezentowała swoje plany na 2024 rok. Wśród nadchodzących sprzętów pojawiły się telewizory Neo QLED, MICRO LED, OLED, a także urządzenia z linii Lifestyle z bezprzewodowym projektorem Premiere 8K. Producent zapowiedział też nowy kontroler PDP kompatybilny z Gaming Hubem.

Neo QLED 8K dla doskonałego obrazu

Jedną z najważniejszych nowości marki Samsung Electronics są telewizory Neo QLED 8K oraz 4K, które zyskały dostęp do procesora NQ8 AI Gen3, zasilanego sztuczną inteligencją. Został on wyposażony w jednostkę służącą przetwarzaniu neuronowemu, dzięki czemu wyświetlane treści charakteryzują się dokładnością i realistyczną jakością.

Telewizor Neo QLED 8K (źródło: Samsung Electronics)
Telewizor Neo QLED 8K (źródło: Samsung Electronics)

Tak zaawansowany procesor pozwala na wykorzystanie technologii 8K AI Upscalling Pro, czyli ulepszonego skalowania obrazów do jakości 8K. Poza tym najnowsze Neo QLEDy zyskały dostęp do funkcji AI Motion Enhancer Pro, która eliminuje problem zniekształcania obrazu piłki podczas transmisji meczów, co jest istotne dla widzów. Sztuczna inteligencja może samodzielnie rozpoznać rodzaj sportu i dostosować „kształt „wyostrzanie” obrazu piłki do konkretnej dyscypliny. Telewizory te korzystają także z funkcji Real Depth Enhancer Pro, która odpowiedzialna jest za dodawanie szczegółów do obrazów.

Technologia AI Motion Enhancer Pro (źródło: Samsung Electronics)
Technologia AI Motion Enhancer Pro (źródło: Samsung Electronics)

Samsung z nowymi telewizorami MICRO LED i OLED

Marka Samsung Electronics zapowiedziała również nową linię telewizorów MICRO LED, które zostały wyposażone w technologię przezroczystej diody. Dzięki temu wyłączony ekran wygląda niczym przezroczysta tafla szkła, z kolei wyświetlane treści są wyraźne i niezakłócone.

Nowe OLEDy z funkcją redukcji odbić (źródło: Samsung Electronics)
Nowe OLEDy z funkcją redukcji odbić (źródło: Samsung Electronics)

W 2024 roku rynek ma także zostać zasilony nowymi OLEDami, nawiązującymi i opartymi o zeszłoroczne modele. Wśród ulepszeń można wspomnieć o 20% większej jasności, jeszcze głębszej czerni oraz kolorach zintensyfikowanych dzięki technologiom korzystającym ze sztucznej inteligencji. Dokładność barw i wyższy poziom zredukowania odbić został zagwarantowany opcją OLED Glare Free.

Nowości dla doskonałego obrazu i dźwięku

Samsung odświeżył także jeden z najbardziej charakterystycznych telewizorów, który może pełnić rolę obrazu. The Frame z 2024 roku został wyposażony w technologię zmiennej regulacji częstotliwości odświeżania podczas wyświetlania treści. Jej zadaniem jest zredukowanie zużycia energii elektrycznej.

Technologiczny gigant zapowiedział również innowacyjny projektor bezprzewodowy. Premiere 8K jest urządzeniem o ultrakrótkim rzucie, zapewniającym wysokiej jakości dźwięk i obraz. Samsung odświeżył także swój popularny, przenośny projektor Freestyle. Druga generacja zyskała dostęp do funkcji Smart Edge Blending, która pozwala na połączenie dwóch urządzeń i emitowanie obrazu o przekątnej sięgającej do 160 cali. Samsung zapowiedział również wyjątkowy głośnik Music Frame.

Nowe akcesoria kompatybilne z Gaming Hubem

Platforma Samsung Gaming Hub zyska również kilka nowości. Główną zapowiedzią giganta jest wprowadzenie nowych akcesoriów do gier wideo firm trzecich, które otrzymają oficjalne licencje marki. Pierwszym przedsiębiorstwem, które zaangażowało się w nowy rodzaj współpracy jest PDP (Performance Designed Products LLC).

Nowości na CES 2024 (źródło: Samsung Electronics)
(źródło: Samsung Electronics)

Nowe akcesoria będą odznaczane etykietą Designed for Samsung Gaming Hub. Znak ten będzie świadczył o przetestowaniu danego urządzenia pod kątem współpracy i kompatybilności z platformą dla graczy. Pierwszy gadżet ma wejść na rynek już w styczniu br. i będzie to kontroler PDP Replay Midnight Blue, wyposażony w akumulator pozwalający na 40 godzin rozrywki na jednym ładowaniu.

Kontroler PDP „Replay Midnight Blue” (źródło: Samsung Electronics)
Kontroler PDP „Replay Midnight Blue” (źródło: Samsung Electronics)