Nowe, bezramkowe telewizory z Android TV już w ofercie Sharp

Nowe, bezramkowe telewizory z Android TV już w ofercie Sharp

Oferta telewizorów marki Sharp została poważnie odświeżona. Pojawiły się w niej dwa modele – DN i DL, każdy w kilku rozmiarach. Oferują nie tylko najnowsze trendy we wzornictwie, ale też wyposażenie poprawiające jakość wyświetlanego obrazu i odtwarzanego dźwięku.

Przekazana przez przedstawicieli Sharp informacja prasowa wspomina o kluczowych atutach telewizorów serii DN i DL. Należą do nich rozdzielczość Ultra HD 4K, najnowsza wersja systemu Android TV, głośniki harman/kardon i technologia HDR.

Platforma Android TV i nowoczesny tuner – bez szans na nudę

Oprogramowanie zainstalowane w najnowszych telewizorach Sharp serii DN i DL to Android TV. Dzięki temu, że mowa o najnowszej wersji oprogramowania, użytkownicy korzystać mogą z udoskonalonego pod względem wygody, przejrzystego interfejsu z podziałem na trzy zakładki. Android TV to dostęp do przeszło 7000 aplikacji i bibliotek multimedialnych, w tym tak popularnych jak Netflix, HBO GO czy Apple TV. Nie brakuje również serwisów do słuchania muzyki, na czele ze Spotify.

Gdyby tych treści było mało, telewizory Sharp posiadają wbudowany Google Chromecast, do bezproblemowego udostępniania treści widzianych na wyświetlaczu smartfona. Wciąż mało? Na wyposażeniu dostępny jest tuner telewizyjny, wspierający DVB-T2. Dzięki temu oglądać można wszystkie kanały, jakie w Polsce nadawane są drogą naziemną, na czele z TVP 4K.

W obydwu telewizorach dostępny jest również asystent głosowy Google.

Sharp DN fot. Sharp
Sharp DN fot. Sharp

Różnica tkwi w Dolby

Obydwa telewizory oferują technologię HDR, wysoką rozdzielczość obrazu i zaawansowane głośniki. Dodatkowo, w nieco droższym modelu serii DN, zastosowano technologie Dolby Vision, dla poprawy obrazu, i Dolby Atmos, dla ulepszenia warstwy dźwiękowej.

Szczególnie warto spojrzeć na telewizor DN o przekątnej 65 cali. Tylko w nim znajdziemy jasną matrycę (400 nitów) i zestaw głośników 2.1.

Producent informuje, że modele o przekątnej 50 cali pojawią się w sprzedaży jeszcze w czerwcu, w cenie odpowiednio 619 euro za serię DL i 629 euro za DN. 65 cali to koszt 859 euro (DL) i 869 euro (DN).

Dzięki tej premierze, Sharp dołącza do producentów najciekawszych telewizorów z systemem Android TV, jakie obecnie możemy kupić.