Lampy solarne Philips Radii Ultra Efficient (źródło: Signify)
Lampy solarne Philips Radii Ultra Efficient (źródło: Signify)

Marka Signify pokazała nowe lampy solarne, które wykryją ruch

Signify, jeden z wiodących producentów inteligentnego oświetlenia, zaprezentował nowe urządzenia. Philips Radii Ultra Efficient to oświetlenie, które włącza się, gdy wykryje ruch, i automatycznie uruchamia pozostałe podłączone lampy z tej serii.

Nowoczesne lampy oświetlą ogród, podjazdy i chodniki

Marka Philips Signify pochwaliła się kolejnymi urządzeniami z kategorii oświetlenia. Radii Ultra Efficient to lampy solarne, które łączą się ze sobą w sposób automatyczny. Wykrycie ruchu przez jedną z nich powoduje, iż uruchamiają się wszystkie, zapewniając bezpieczne i komfortowe przejście przez dobrze doświetlony teren.

Lampy solarne Philips Radii Ultra Efficient (źródło: Signify)
Lampy solarne Philips Radii Ultra Efficient (źródło: Signify)

Nowe lampy emitują jasne światło i zasilane są energią słoneczną, która jest w stanie naładować akumulatory lamp nawet na sześć nocy. Oznacza to, że pomimo kiepskiej pogody czy kilku dni zachmurzenia użytkownik nie jest pozbawiony oświetlenia zewnętrznego. Jak wynika z informacji udostępnionych przez producenta, dzięki technologii Ultra Efficient minimalne nasłonecznienie jest wystarczające, aby zagwarantować 40-godzinną emisję światła.

Signify i oszczędne oświetlenie solarne

Philips Radii Ultra Efficient są odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne. Mróz rzędu -20 stopni Celsjusza oraz 40-stopniowe upały nie zakłócają pracy urządzenia. Lampy solarne nie ulegną również uszkodzeniu przez opady, zbyt duże nasłonecznienie oraz promieniowanie UV. Żywotność tego rodzaju oświetlenia wynosi nawet 50 tysięcy godzin.

Signify ma w planach wprowadzenie nowych produktów na rynek już w styczniu 2024 roku. Lampy mają być dostępne w dwóch wersjach. Naścienna, pełniąca rolę kinkietu, zyska cenę 89,99 euro. Natomiast druga, ulokowana na cokole, kosztować będzie 99,99 euro. Obie edycje wyprodukowane zostały w czarnej kolorystyce, dzięki czemu estetycznie wpasują się w każdy rodzaj otoczenia.