wirtualny koncert Slash
wirtualny koncert Slash

Imprezy w Metaverse. Slash zagra wirtualny koncert

Dzięki wirtualnej rzeczywistości każdy człowiek jest w stanie wziąć udział w dowolnym wydarzeniu z każdego miejsca na świecie. Jest to szczególnie wygodne i pożądane w aktualnym czasie, gdzie co chwila spotykamy nowe przeszkody uniemożliwiające nam podróżowanie. Dlatego też sporo artystów zdecydowało się grać koncerty online, a coraz więcej przenosi swoje show do świata meta. Slash zapowiedział swój wirtualny koncert.

Slash zapowiada koncert w Metaverse

Gitarzysta Guns N’ Roses, Slash, chce stać się częścią świata metawerse. Ma zamiar to zrobić, dając popisowy występ w wirtualnej rzeczywistości. W tym celu rozpoczął współpracę z Groove Science Studios, twórcą najdłużej działającej platformy muzycznej w wirtualnej rzeczywistości Soundscape VR. W wyniku tego Slash Featuring Myles Kennedy & The Conspiraators dołączą do Magic Mirror Musical Metaverse.

Fani tego rodzaju muzyki mogą oglądać występ zespołu w Live At Studios 60, czyli w dynamicznej wirtualnej przestrzeni koncertowej. Zagrane zostaną wszystkie kawałki z nowego albumu Slasha „4”.

Wirtualna przestrzeń koncertowa czeka na fanów muzyki

Wirtualny świat koncertowy, stworzony przez Soundscape VR, według zapowiedzi, ma doskonale oddawać charakter muzyków. Posłuchamy tu świetnego wokalu wraz z realistycznymi interpretacjami niezapomnianych melodii.

Jestem naprawdę podekscytowany tą interpretacją VR naszego występu na żywo w Studios 60. To nowy i wciągający obraz, który daje wspaniałe wrażenie.

Mówi Slash.

Soundscape daje również możliwość swoim użytkownikom strumieniowania własnej muzyki. Dostępna jest również mini gra muzyczna o nazwie Spectra Dash, w której należy wysadzać rzeczy za pomocą odpowiednio zagranej ścieżki dźwiękowej.

Popularność wirtualnych rozrywek stale wzrasta

Według najnowszych prognoz globalny rynek AR i VR ma osiągnąć przychody rzędu 209,2 miliarda dolarów do końca 2022 roku. Nic dziwnego, że producenci muzyczni coraz częściej postanawiają przejść do metaverse. Wychodzą naprzeciw swoim fanom, którzy uzbrojeni w pełni spersonalizowane awatary mogą odkrywać wciągające i reagujące na dźwięk światy. A dodatkowo posłuchać swoim ulubionych artystów w czasie rzeczywistym z każdego zakątka ziemi.