Kultowa gra SPACE INVADERS w AR (źródło: Google/YouTube)
SPACE INVADERS w AR (źródło: Google/YouTube)

Gra SPACE INVADERS kończy 45 lat. Teraz będzie dostępna w AR

Niegdyś popularne gry wideo odchodzą do lamusa, jednak tą postanowiono wskrzesić, a wszystko dzięki możliwościom AR. Z okazji jej 45. urodzin, firmy TAITO oraz Google postanowiły odtworzyć SPACE INVADERS i przenieść ją do świata rozszerzonej rzeczywistości.

Kultowa gra wkracza do możliwości rozszerzonej rzeczywistości

Rozszerzona rzeczywistość (AR) to system, który pozwala na połączenie świata rzeczywistego wraz z obiektami dodatkowymi, wygenerowanymi komputerowo. Dzięki niej możemy w sposób praktyczny przyspieszać i ułatwiać swoją pracę, trzymając wszystko w zasięgu dłoni. Jednakże, systemy te umożliwiają również uruchamianie różnego rodzaju rozrywek.

Gra SPACE INVADERS kończy 45 lat. Teraz będzie dostępna w AR

Kultowa gra SPACE INVADERS natomiast jest japońską strzelanką wideo, która została wydana w 1978 roku, co oznacza, że właśnie obchodzi 45. urodziny. Z tej okazji TAITO wraz z Google odtworzyli ją i przenieśli do rozszerzonej rzeczywistości.

Najnowsza propozycja SPACE INVADERS: World Defense dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS.

Kultowa gra SPACE INVADERS w AR (źródło: Google/YouTube)
Kultowa gra SPACE INVADERS w AR (źródło: Google/YouTube)

Obrona Ziemi przed „kosteczkowymi” SPACE INVADERS

Zadaniem graczy z całego świata jest obrona Ziemi przed pojawiającymi się licznie najeźdźcami. Kosmiczne postaci wyskakują zza budynków i innych obiektów, a także unoszą się na niebie. Osoby, chcące sprawdzić się w grze, muszą poruszać się po wybranej przez siebie okolicy, odkrywać nowe czarne charaktery oraz dzięki temu zdobywać punkty.

Osiągnięcia i zebrane punkty, a także eliminowanie kosteczkowych wrogów, pozwalają na odblokowanie ulepszeń, prowadzenie rywalizacji z przyjaciółmi, a także dzielenie się swoimi wynikami w wybranych mediach społecznościowych.

Gra SPACE INVADERS: World Defense została oparta o ARCore oraz Geospatial API, dzięki czemu możliwe jest wykorzystywanie obiektów i elementów, które otaczają nas w rzeczywistości. Nowa propozycja jest wciągającą formą rozrywki, szczególnie, że treść gry na bieżąco dostosowuje się do panujących warunków pogodowych, czasu oraz lokalizacji.

Gra SPACE INVADERS kończy 45 lat. Teraz będzie dostępna w AR